W jaki sposób można odzyskać usunięte wiadomości z Facebooka?

Facebooka jest jednym z najbardziej słynnych portali społecznościowych. Korzystają z niego społeczności z całego świata. Jego najwierniejsi użytkownicy posiadają swoje konta już prawie 15 lat.
Co wiąże się z długimi listami wiadomości przez tyle lat. Taki długi okres czasu to długie rozmowy. Dlatego często użytkownicy Facebooka po prostu kasują regularnie wiadomości. Jednak 15 lat to długi okres czasu i przez ten czas z nastolatka człowiek przeobraża się w osobę dorosłą. Niekiedy przychodzi sentymentalny czas i chciałoby się powspominać stare dzieje. Dlatego szukamy starych wiadomości sprzed kilkunastu lat. Gdy okazuje się, że je kiedyś usunęliśmy to szukamy sposobu na odzyskanie skasowanych wiadomości z Facebooka.
Jak odzyskać usunięte wiadomości z Facebooka? Czy w ogóle istnieje taka możliwość?
Okazuje się, że istnieje taka możliwość. I wcale nie jest to trudne zadanie do wykonania. Portal społecznościowy Facebook gromadzi kopię zapasową wszystkich treści, które opublikowaliśmy w tym serwisie. Mowa tutaj nie tylko o wiadomościach, które do kogoś wysyłaliśmy ale także wszystkich treściach jakie publikujemy na portalu. Cały haczyk polega na pobraniu kopii zapasowej tych treści.
Taką możliwość można znaleźć w ustawieniach. Należy kliknąć w przycisk: pobierz kopię swoich danych z Facebooka, a później w: uruchom moje archiwum. Wyskoczy nam okienko w którym jeszcze trzeba potwierdzić zadanie, które zleciliśmy Facebookowi. Następnie trzeba będzie podać swoje hasło.
Cała kopia zapasowa zostanie wysłana na adres e-mail, który został podany przy zakładaniu konta. I ot cała filozofia. Jest to naprawdę prosta operacja, dzięki które można odzyskać wiele utraconych danych czy wiadomości.
Można także zarchiwizować tylko swojego messengera.
Do archiwum messengera dostają się często wątki, które od wielu miesięcy nie były odświeżane więc znajdziemy tam głównie konwersacje prowadzone z większą ilością osób. Zatem w ustawieniach messengera można znaleźć taką opcję jak archiwum i odnaleźć tam wątki lub wiadomości, które automatycznie zostały zarchiwizowane.
Niekiedy warto powrócić do starych lat czy kontaktów i odświeżyć sobie pamięć poprzez czytanie starych wiadomości. Jest to także dobry pomysł na zrobienie komuś pamiątki przyjaźni czy miłości. Można odświeżyć sobie pamięć poprzez czytanie starych historii, które już dawno wypadły z pamięci. Niestety pamięć ludzka jest bardzo ulotna i to co najlepsze szybko z niej wypada. Dlatego warto przechowywać takie rzeczy jak stare rozmowy czy pamiątki, które pozwolą nam cofnąć się do starych lat i dać poczuć się jak młody człowiek.
Bardzo dobrze, że Facebook posiada taką możliwość odzyskiwania utraconych wiadomości, ponieważ człowiek nieraz usuwa pewne informacje, które kiedyś mogą się jeszcze przydać. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przyda informację już usunięte. Zatem jest to świetne rozwiązanie dla utraconych wiadomości. Tym bardziej że każdy użytkownik może sam wykonać taką prostą operację bez kontaktu z Facebookiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here