Jak zarabiać na YT

Zarabianie na youtubie to szereg czynności, które musimy wykonać, aby nasz kanał był na odpowiednim poziomie i odpowiednio rozpoznawalny by partnerzy chcieli z nami współpracować.

Partnerzy to inaczej reklamodawcy, których reklamy będą wyświetlać się pod naszymi filmikami oraz na stronie na której jest wyświetlany nasz film.

Sam schemat jest prosty- wyświetlenia to zarobki. Im więcej filmik ma wyświetleń tym mocniej przedkłada się to na sumę zarobionych pieniędzy.

Filmik mający 100 tysięcy wyświetleń w polsce zarobi około 200zł. Oczywiście kwota ta jest zależna od rodzaju reklamy zastosowanej pod filmem, od tego ilu widzów podczas oglądania filmu używało adblocka oraz od umowy jaką mamy podpisaną z partnerami. Niemniej jednak kwota ta jest medianą jaką możemy zarobić za tą ilość wyświetleń.
Nie da się ukryć, że zdobycie pod filmikiem 100 tysięcy wyświetleń to nie jest prosta sprawa, aby każdy nasz filmik miał około tyle wyświetleń, liczba naszych widzów musi być podobna, lub nawet większa.

Dużo też zależy od tego jakiego typu treści będziemy tworzyć, jest coś takiego jak tytuł i miniatura clickbait. Wielu twórców używa tego, aby zgarnąć do siebie jak najwięcej widzów. Polega to na tym, że w tytule wpisujemy frazę, która bardzo porusza emocjonalnie przyszłego widza. Sami widzowie nie do końca za tym przepadają, ponieważ wiele z tych tytułów jest przekłamanych i na filmie widzimy to w o wiele słabszym wydaniu. Aby zarabiać w ten sposób na pewno trzeba się zająć czym czego jeszcze nie było na naszym krajowym youtubie lub robić to dużo lepiej od poprzedników. Temat jest już trochę wyczerpany i wiele rzeczy było już zrobione, jednak na pewno nadal jest coś co można zrobić, aby stać się „gwiazdą youtuba”.

Jak zarabiać na reklamach youtube poza tymi pod filmami. Jest też sposób reklamy danej firmy ze współpracy z tą firmą. Firma ta odzywa się do twórcy i proponuje mu współpracę na zasadzie: „Pokażesz nasz produkt na kilku/wszystkich filmach o danej tematyce, a my Ci za to zapłacimy”. Oczywiście jak to dokładnie wygląda zależy od firmy, od umowy podpisanej między twórcą a reklamodawcą. Jednak tutaj warto pamiętać, że wyświetlenia i ogólna ilość widzów też ma ogromne znaczenie. Im bardziej rozpoznawalni jesteśmy tym więcej możemy zarobić na takiej współpracy, ponieważ potencjalnie więcej wniesiemy do reklamy danej firmy.

Zarobki w tym wypadku potrafią sięgać nawet kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Youtube to kopalnia pieniędzy dla młodych talentów i osób, które mają pomysł na siebie, dochodzi tutaj fakt, że młode pokolenie coraz rzadziej korzysta z telewizji i większość czasu wolnego spędza w internecie co jest dobrą prognozą na to, że szybko się to nie skończy i dalej będzie można w internecie w ten sposób zarabiać. Reklama w telewizji podczas dobrego filmu potrafi być niesamowicie droga, za jakiś czas możemy się spodziewać, że takie kwoty będą się przewijać przez ręce twórców internetowych z racji popularności internetu.

Jednak aby zarabiać konkretne pieniądze, na pewno trzeba się natrudzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here