Jak zalogować się na portal Facebook?

Facebooka możemy przeglądać zarówno z poziomu komputera, jak i telefonu. Logowanie się na portal należy do bardzo prostych czynności, z którą poradzi sobie osoba, które nie ma na co dzień styczności z Internetem.

Jak zalogować się na Facebooku poprzez przeglądarkę internetową, której używamy na laptopie lub komputerze stacjonarnym? Otwieramy stronę www.facebook.com. Pojawi nam się obraz strony głównej. W prawym górnym rogu są miejsca, gdzie należy wpisać informacje potrzebne do zalogowania. Musimy wpisać swoją nazwę użytkownika, a jeżeli jej nie pamiętamy, możemy zalogować się, podając adres e-mail. Jest jeszcze jedna możliwość. Jeśli z naszym kontem facebookowym mamy zsynchronizowany numer telefonu, możemy zalogować się, podając go. Jak już poradziliśmy sobie z tym krokiem, należy wpisać hasło i następnie kliknąć „zaloguj się”, aby mieć dostęp do swojego konta.

Bardzo wiele osób korzysta z Facebooka na urządzeniach mobilnych. Jak zalogować się na Facebooku, używając telefonu? Możemy zrobić to przez mobilną przeglądarkę lub przez aplikację Facebook pobraną na telefon. Zacznijmy od logowania przez przeglądarkę. Należy wejść na stronę m.facebook.com i, podobnie jak w przypadku logowania na komputerze, trzeba podać wymagane dane, to znaczy nazwę użytkownika, adres e-mail lub numer telefonu. Następnie wpisujemy hasło i dotykamy opcji „zaloguj się”. Od teraz jesteśmy zalogowani na naszym koncie.

Teraz przejdźmy do trzeciej, wymienionej już wyżej, opcji logowania. Jak zalogować się na Facebooku, korzystając z aplikacji mobilnej na naszym telefonie? Proces jest bardzo podobny do logowania przez mobilną przeglądarkę. Musimy znaleźć w menu telefonu ikonkę aplikacji Facebook i kliknąć w nią, aby program się włączył. Na widocznym ekranie wpisujemy nazwę użytkownika, adres e-mail lub numer telefonu. Kolejnym krokiem jest wpisanie hasła i dotknięcie palcem w „zaloguj się”, Od teraz możemy cieszyć się dostępem do naszego konta na mobilnej aplikacji.

Proces logowania przebiega identycznie, bez względu na to czy jesteśmy posiadaczami smartfona z systemem Android, iOS czy Windows Phone. Również na tablecie zalogujemy się, korzystając z powyższych rad.

To wszystko. Jak widać logowanie się do konta na Facebooku nie jest niczym skomplikowanym ani wymagającym, poradzi sobie z tym każdy. Największy kłopot może stanowić wpisywanie informacji, gdyż często zdarza się, że zapomnimy naszego adresu e-mail lub hasła. Dlatego istnieje opcja zapamiętania użytkownika, która sprawdza się świetnie, jeżeli zależy nam na ciągłym dostępie do naszego konta. Będziemy wtedy stale aktywni i każdorazowy proces logowania nie będzie zaprzątał nam więcej głowy. Nie poleca się używać opcji zapamiętania danych logowania w przypadku, kiedy dostęp do naszego telefonu mogą mieć inne osoby. Narażamy się wtedy na niechciane wizyty na naszym koncie, co może skończyć się publikowaniem informacji pod naszym nazwiskiem, czego na pewno wolelibyśmy uniknąć. Warto wtedy jednak postawić na normalne logowanie z podawaniem koniecznych danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here