Niechciana reklama na poczcie wp

W sieci internetowej bardzo często można spotkać zbyt dużą ilość przekazów reklamowych, które nie są atrakcyjne dla ich odbiorców czy innych mało interesujących treści tego pokroju. Reklamy, które wyskakują po wejściu na stronę, reklamy przed filmikiem w znanych serwisach internetowych czy serwisach muzycznych, banery reklamowe czy działanie ciasteczek w naszych przeglądarkach. Kolejnym jest też ogromna ilość reklam jakie dostajemy na skrzynkę mailową zaśmiecając ją. Sprawia to duży dyskomfort korzystania z internetu i powodują nawet problemy z komputerami i ich działaniem.

Posiadanie odpowiedniej wtyczki jest wyjściem z tej sytuacji, gdyż wtedy reklamy są zablokowane i nie musimy się nimi przejmować. Korzystanie z internetu jest wtedy o wiele przyjemniejsze. Skrzynki pocztowe w internecie to całkiem inna bajka. Na naszego maila te programy blokujące nie działają i niechciane wiadomości trafiają tam tak czy siak. Znamy to z życia codziennego. Codziennie wchodząc na maila widzimy kolejne maile z reklamami, które nie są dla nas w żadnym stopniu atrakcyjne. Zastanawiamy się wtedy, skąd te firmy mają nasz adres, skoro nie udostępnialiśmy im w zadnym newsletterze czy czymś podobnym. Jak zablokować reklamy na wp?

Na początek warto zainstalować sobie na skrzynce filtry, które nam pomogą pozbyć się spamu, poprzez który zostanie on automatycznie wrzucony do innego folderu. Wtedy nawet jeśli takie maila dalej będą wysyłane na nasz adres mailowy nie będziemy mieć szansy ich zauważyć, bo filtr zadziała jak powinien i przeniesie je do folderu, który mu wyznaczymy. Sieć oferuje mnóstwo poradników mówiących o tym jak pozbyć się takich wiadomości z naszych skrzynek mailowych. Znaleźć można też video i to niejedno, które krok po kroku pokazuje cały proces.

Konieczne na starcie będzie zalogowanie się na pocztę i znalezienie zakładki z ustawieniami. Następnie szukamy filtrów, a gdy już znajdziemy wtedy dodajemy nowy filtr, dzięki któremu niechciany mail zostanie przeniesiony w inne miejsce niż dotychczas. Po dodaniu tego filtra musimy wypisać te adresy, które wysyłają do nas te maile i wpisać ich w odpowiednie miejsce do tego przeznaczone Pod koniec procesu zaznaczamy folder istniejący lub tworzymy nowy, do którego trafiać będą te wiadomości. Klikamy zapisz po czym automatycznie pojawia się okienko z powiadomieniem o zmianach. W razie wątpliwości czy chęci usunięcia tego filtru lub może dodania nowych nadawców możemy zrobić to w taki sam sposób.

Te kilka zmian w ustawieniach może znacznie ułatwić korzystanie z naszej poczty elektronicznej. Będzie ona zawierać tylko te maile, które mają dla nas znaczenie i ciekawą treść. Skrzynka będzie dla nas o wiele wygodniejsza i klarowna. Wykorzystywanie filtra jest możliwe również na innych pocztach. Im szybciej zastosujemy te zmiany tym szybciej będziemy mogli cieszyć się z przejrzystej skrzynki mailowej. Reklamy na skrzynkach będą dla nas już tylko wspomnieniem, a to co istotne znajdzie się na początku naszej listy odebranych maili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here