Jak zablokować reklamy w operze.

W dzisiejszych czasach internet wbudowuje się w naszą codzienność. Wiele osób nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania bez odwiedzenia swoich ulubionych stron internetowych, bez podzielenia się swoją opinią z innymi użytkownikami na portalach społecznościowych, czy bez obejrzenia profilu swojej ulubionej piosenkarki. Internet stał się tak popularny, że korzystają z niego dosłownie wszyscy, od dzieci po osoby starsze. Każda z grup wiekowych ma oczywiście wobec niego innego oczekiwania, inne treści ich interesują, lecz internet jest to tak obszerne narzędzie, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Internet to doskonałe źródło informacji. Znajdziemy tam odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie, oraz dowiemy się wielu ciekawych rzeczy. Możemy sprawdzić bieżący kurs walut, przeczytać recenzje danej książki, kupić bilet do teatru, czy zrobić zakupy na nadchodzący weekend. Lecz oprócz tych wielu przydatnych rzeczy, w internecie występują również niechciane treści, które często utrudniają korzystanie ze stron internetowych.

Reklama ma na celu przedstawienie towaru i zachęcenie użytkownika danej strony do zakupu. Pozornie nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy producent wie, że reklama jest dźwignią handlu. Jeśli produkt wyświetlany jest na dole, czy z boku strony i nie zasłania czytanych treści, nic się nie dzieje i użytkownik chętnie korzysta ze strony. Problem pojawia się w momencie, kiedy wielka, kolorowa reklama pojawia się znienacka i zasłania nam cały obraz strony, a wyłączenie jej sprawia nam wiele trudności. Taka sytuacja wzbudza w nas często irytacje i zniechęca do kontynuowania przebywania na stronie.

Czy możemy coś w tej sytuacji zrobić? Czy można zablokować wyświetlane reklamy?
Sposobów na pozbycie się powyższego problemu jest wiele. Lecz zależy od tego, z jakiej przeglądarki internetowej korzystamy. Omówimy sytuację na przykładzie przeglądarki Opera.

Zatem jak zablokować reklamy w operze?
Przeglądarka Opera wyszła naprzeciw potrzebom klienta i stworzyła wbudowaną funkcję blokowania reklam. Dzięki temu nie trzeba instalować dodatkowego programu, który się tym zajmuje. Wystarczy tylko aktywować funkcję w danej przeglądarce, która początkowo jest domyślnie wyłączona.
Aby włączyć, lub wyłączyć funkcję dla konkretnej strony, należy wejść do ustawień, następnie włączyć ikonę z tarczą w polu adresu i użyć przełącznika.
Przeglądarka umożliwia również wgląd do tego jak wiele reklam jest blokowanych na danej stronie.
Dzięki powyższej funkcji możemy łatwiej korzystać ze stron internetowych, ponieważ występujące tam treści są bardziej czytelne. Brak reklam przyśpiesza również działanie strony, dzięki czemu jest ona szybciej ładowana, a podczas korzystania z niej nie ma komplikacji.

Po aktywowaniu funkcji blokowania reklam, łatwo można zauważyć różnice w odbiorze danej strony. Dopiero wtedy widać jak dużą powierzchnię witryny zajmowały reklamy. Strona jest jaśniejsza, bardziej czytelna i prostsza w odbiorze, a szukane przez nas treści są bardziej czytelne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here