Jak usunąć znajomego z facebooka

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak usunąć znajomego z Facebooka. Niektórych ta kwestia szczególnie nurtuje. Powodów, przez które chcemy usunąć znajomego może być wiele. Zapewne każdy miał kiedyś sytuację, kiedy irytowały go treści na wyświetlane na tablicy, ponieważ jakiś znajomy ciągle udostępniał treści nic nie wnoszące do życia innych. Możemy też chcieć usunąć znajomego z listy, ponieważ pokłóciliśmy się z nim i nie chcemy, aby widział on różne rzeczy które zamieszczamy na popularnym społecznościowym portalu. Zdarza się też, że mamy konto na Facebooku od bardzo dawna i po kilku latach decydujemy się zrobić na nim porządek. Przy tej okazji ze zdumieniem odkrywamy, że mamy w znajomych osoby, których w gruncie rzeczy nie znamy lub dawno straciliśmy z nimi kontakt i nie zamierzamy go wznawiać. Co w takim wypadku powinniśmy zrobić?

Na początek zalogujmy się na swoje konto na portalu Facebook. Wejdźmy na swój profil i wybierzmy zakładkę „znajomi”. Mieści się ona na podłużnej tabelce obok naszego zdjęcia profilowego, tuż obok opcji „informacje” i „zdjęcia”, a konkretnie pomiędzy nimi. Kiedy klikniemy na napis „znajomi”, otworzy się lista wszystkich naszych znajomych na portalu Facebook. Teraz możemy ją przejrzeć i zdecydować, których znajomych chcemy usunąć z listy. Kiedy natrafimy na taką osobę, najeżdżamy kursorem myszy na napis „znajomi” obok jego zdjęcia i wybieramy opcję „usuń z grona znajomych”, a następnie potwierdzamy naszą decyzję. Osoba, którą usunęliśmy ze znajomych nie otrzyma powiadomienia od Facebooka o tym fakcie, jednak może się zorientować co się stało kiedy nie będzie nas miała na swojej własnej liście znajomych. Jeżeli mamy tylko jedną konkretną osobę, którą chcemy usunąć ze znajomych, możemy wpisać jej imię i nazwisko w polu wyszukiwania na Facebooku. Następnie wchodzimy na jej profil, i obok zdjęcia profilowego klikamy na napis „znajomi” i wybieramy, tak jak poprzednio, „usuń z grona znajomych” oraz potwierdzamy naszą decyzję. W ten prosty sposób zrobimy porządek na naszym koncie i pozbędziemy się niechcianych osób, którym wyświetlają się nasze posty, a także prywatne informacje o nas, którymi chcemy się dzielić wyłącznie z bliskimi przyjaciółmi których znamy, także w realnym życiu.

Zdarzają się też przypadki, kiedy czyjaś aktywność na portalu społecznościowym jakim jest Facebook wyjątkowo nas irytuje. Mamy dość tego, że ciągle wyświetla nam się że znajomy xyz udostępnił kolejny bezsensowny i nudny post, który nikogo poza nim samym nie interesuje. Mimo to nie chcemy usuwać go ze znajomych i tracić całkowicie kontaktu. Co w takim wypadku możemy zrobić? Podobnie jak w poprzednim sposobie, wchodzimy na profil znajomego. Najeżdżamy kursorem na przycisk „znajomi”, a następnie z listy, która się pojawiła wybieramy „otrzymywanie powiadomień włączone” i zmieniamy na wyłączone. Nie usuwamy osoby ze znajomych, ale przestajemy ją obserwować. Dzięki temu pozostanie ona w gronie naszych znajomych na Facebooku, ale jej posty nie będą zaśmiecać naszej tablicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here