Jak zablokować reklamy w opera?

W dzisiejszych czasach, internet trwale wbudował się w naszą codzienność. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez sprawdzenia poczty, podzielenia się ze znajomymi swoją opinią na portalach społecznościowych, czy bez odwiedzenia swoich ulubionych stron internetowych. Internet towarzyszy nam w każdej dziedzinie życia. Służy on do pracy, za jego pomocą możemy sprawdzić rozkład jazdy autobusu, który zawiezie nas do domu, zrobić zakupy na święta, czy znaleźć przepis na ulubione ciasto.

Internet jest to bardzo powszechne i dostępne prawie dla każdego narzędzie, które ułatwia nam codzienne życie. Aby z niego skorzystać, już nie trzeba posiadać ogromnego pudła zwanego komputerem stacjonarnym, wystarczy tylko niewielki laptop, tablet, czy telefon komórkowy. Dzięki swojej lekkiej i kompaktowej formie, większość ludzi korzysta z internetu właśnie za pomocą telefonu komórkowego. Dzieje się tak, ponieważ jest on mały, wygodny w obsłudze i mamy go zawsze przy sobie.

Oprócz szeregu korzyści, jakie przynosi nam internet, jest również kilka elementów, które utrudniają nam korzystanie z niego.
Każdy z nas wie, że reklama to podstawowa dźwignia handlu. Reklamodawcy reklamują swoje produkty, by przedstawić zalety jego posiadania, oraz trafić do większej liczby osób, które są potencjalnymi kupcami. To zjawisko jest jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ każdy z nich chce zwiększyć swój miesięczny dochód.
Reklamy umieszczane są nie tylko w telewizji, radiu, prasie, ale również w internecie. Nic się nie dzieje, jeśli reklama występuje na dole strony i nie koliduje z odbiorem oglądanych treści. Problem pojawia się wtedy, kiedy czytamy interesujący nas artykuł, a tu nagle znienacka pojawia się wielka, kolorowa reklama, która zasłania nam całą czytaną treść. Często bywa tak, że wyłączenie jej, również jest mocno utrudnione.

Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Czy da się zablokować reklamy?
Przeglądając strony internetowe korzystamy z konkretnej przeglądarki internetowej, którą mamy zainstalowaną na danym urządzeniu. Na każdej z nich blokada wygląda nieco inaczej, dlatego my omówimy ją na przykładzie przeglądarki opera.
A więc jak zablokować reklamy w opera?
Firma opera w swej usłudze wyszła naprzeciw potrzebom klienta i umożliwiła zablokowanie wyskakujących reklam bez potrzeby instalowania dodatkowych programów.
Aby to aktywować wystarczy włączyć funkcję dla konkretnej strony. Wchodzimy zatem w ustawienia, włączamy ikonę z tarczą w polu adresu i używamy przełącznika.
Dzięki zastosowaniu powyższej instrukcji możemy cieszyć się przeglądaniem witryn, bez wyskakiwania niechcianych reklam, które utrudniają odbiór treści.
Przeglądarka umożliwia również sprawdzenie jak wiele reklam jest zablokowanych na danej stronie.

Po aktywowaniu blokady reklam łatwo możemy zauważyć jak poprawiła się przejrzystość i czytelność danej strony. Dopiero wtedy widać, jak dużo miejsca na stronie zajmowały reklamy. Oprócz odbioru poprawia się również szybkość ładowania danej strony. Po włączeniu witryny, wczytują się tylko treści, które są tam zamieszczone, bez zbędnych filmów, czy treści reklamowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here