Fanpage

Decydują się na założenie bloga na Facebook, zastanów się, jaką zajmiesz się tematyką i co najważniejsze czy na pewno chcesz, aby ludzie go odwiedzali. Aby jednak tak się stało musisz powiadomić swoich potencjalnych czytelników o jego istnieniu, ponieważ nawet najlepsze artykuły poruszające ważne i trudne tematy pozostaną w szufladkach, jeśli nikt oprócz autora nie będzie o nich wiedział.
Na początek warto zacząć od tego, aby rozdzielić wasz prywatny profil od blogowego. Jest to bardzo ważne, ponieważ musimy pamiętać, że nie każdy będzie miał ochotę oglądać wrzucone przez nas zdjęcia z imprez, wakacji czy też uroczystości rodzinnych, które tak naprawdę nie są powiązane z tematyką samego bloga. Tym bardziej pamiętajmy też, że sam fanpage nie prowadzi się tylko po to, aby wrzucać tam tylko linki do konkretnych treści udostępnianych na naszym blogu, więc gdy już założymy odpowiedniego fanpage’a to musimy go regularnie prowadzić. Aby to jednak się udało warto przygotować sobie wcześniej dokładny plan publikacji, który na pewno w wielu sytuacjach braku weny bardzo nam pomoże. Jednak to w takim planie zawrzeć? Najważniejsze informacje, czyli datę publikacji poszczególnych postów, ich tematykę o raz ogólny zarys treści. Dzięki temu będziesz mógł z góry zaplanować swój czas, który musisz poświęcić na przygotowanie oraz publikacje artykułu, wtedy przede wszystkim będziesz wiedział co chcesz przekazać swoim czytelnikom, a więc blog nie będzie prowadzony w sposób chaotyczny i niespójny.
Ze względu na fakt, że algorytm Facebooka jest bardzo wybredny i bardzo nie lubi kierować swoich użytkowników kanału do zewnętrznych miejsc w sieci, należy pamiętać, aby nie wszystkie linki jakie wstawiamy kierowały do naszego bloga. Im częściej nasze posty będą prowokować do dyskusji na samym Facebook’u, które zaowocują również licznymi komentarzami pod naszym postem, tym uzyskamy większe zasięgi – a to jest to na czym powinno nam najbardziej zależeć. Warto też od czasu do czasu dodawać autentyczne zdjęcia tuż przed samą publikacją na blogu. Może to być na przykład nasze zdjęcie podczas czytania książki lub sytuacji, która odnosi się do najnowszego wpisu.
Jeśli chcesz zbudować aktywną społeczność, która licznie zgromadzi się wokół Twojego bloga, to dobrze jest nie tylko prowadzić swój fanpage, ale także odwiedzać fanpage’e innych blogerów. W momencie, gdy Ty zaczniesz odwiedzać i zostawiać po sobie ślad na blogach swoich kolegów po fachu, to oni widząc Twoje zaangażowanie również odwdzięczą się tym samym. Ale zawsze komentuj ze swojego konta blogowego, dzięki temu każdy kto zobaczy Twój komentarz będzie mógł jednym kliknięciem przenieść się na Twój fanpage. Staraj się dołączać do grup tematycznych. Są one skarbnicą inspiracji nie, tylko jeśli chodzi o tematy na nowe treści, ale także jeszcze nieodkrytych i niedocenionych miejsc do odwiedzenia
Pamiętaj też o utrzymaniu prywatności, wiesz jak zmienić hasło na facebooku? To zrób to – kradzieże popularnych blogów również się zdarzają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here