Jaki program do blokowania reklam wybrać?

Nic tak nie denerwuje, jak pojawiające się na każdym kroku w Internecie reklamy. Obecne są praktycznie na każdej stronie. Najczęściej są to po prostu grafiki umieszczone po bokach stron, czasami jednak reklamy potrafią być dużo bardziej natarczywe, przyjmując formę otwierających się nowych kart w przeglądarce. Możemy sobie jednak z tym poradzić. Dostępnych jest wiele programów oferujących skuteczną walkę z reklamami. Jaki program do blokowania reklam będzie najlepszy?

Na pewno jednym z najpopularniejszych jest Adblock. Jego popularność nie wzięła się znikąd, jest bowiem naprawdę skuteczny. Blokuje wyskakujące reklamy na praktycznie wszystkich stronach internetowych, w tym na Facebooku czy portalu YouTube. Jeżeli chcemy pozbyć się reklam, warto dodać to rozszerzenie do swojej przeglądarki. Co ważne, Adblock jest rozszerzeniem darmowym i współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi: Mozillą, Operą, Safari, Google Chrome czy Internetem Explorerem.

Inną ciekawą propozycją może być AdFender, który uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych programów. Bez problemów poradzi sobie z niechcianymi banerami i wyskakującymi oknami. Trzeba zaznaczyć, że program nie jest darmowy, ale przez pewien czas możemy go bezpłatnie testować.

Kolejną opcją jest AdMuncher. Tak jak AdFender jest to osobno działająca aplikacja, a nie rozszerzenie przeglądarki, jakim jest Adblock. Program jest całkowicie bezpłatny i, podobnie jak wymienieni wyżej poprzednicy, cechuje się dużą skutecznością w blokowaniu reklam.

Jeżeli nie chcemy na swoim komputerze instalować osobnej aplikacji, jaki program do blokowania reklam wybrać poza Adblockiem? Możemy skorzystać z uBlocka, który działa podobnie jak Adblock – jest wtyczką do przeglądarki i również jest darmowy. Nie jest to blocker jakoś bardzo zaawansowany technicznie, ale jeśli na takim na nie zależy, to uBlock sprawdzi się znakomicie. Rozszerzenie to działa z przeglądarkami: Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox.

Warto także wspomnieć o programie Ghostery. Nie jest typową aplikacją blokującą reklamy, ale jej zadaniem jest ochrona naszej prywatności, co niemal bezpośrednio wiąże się z blokowaniem niechcianych treści. Program jest zupełnie bezproblemowy i praktycznie możemy zapomnieć o jego istnieniu, a on będzie spełniał powierzone mu funkcje. Jego działaniem możemy cieszyć się, używając przeglądarek: Mozilla Firefox, Safari, Google Chrome, Opera, Internet Explorer.

Powyższe zestawianie jest przedstawieniem najpopularniejszych i jednych z najlepszych opcji, które pomogą nam w pozbyciu się internetowych reklam. Po przeczytaniu go na pewno będziemy w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki program do blokowania reklam wybrać. Jeżeli takowego jeszcze nie posiadamy, warto pobrać go już dziś. Aplikacje te są niezwykle przydatne podczas codziennego korzystania z Internetu i w dużym stopniu ułatwiają przeglądanie stron. Używając wymienionych programów, możemy spokojnie surfować po Internecie, nie przejmując się wyskakującymi okienkami. Żadne reklamy nie będą już nam straszne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here