Facebook nie działa - dlaczego?

Serwisy społecznościowe takie jak Facebook, Instagram, Twitter czy Snapchat stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Gdy z jakiegoś powodu serwisy te odmawiają posłuszeństwa, mogą przysporzyć wiele nerwów i kłopotu. Facebook to podstawowe narzędzie komunikacji, bez którego ciężko jest być na bieżąco ze sprawami na uczelni, w pracy, czy wśród grupy naszych przyjaciół, stąd jego awaria powoduje niemałą irytację. Dlaczego Facebook nie działa? Jak sobie radzić w sytuacji awarii?

Sprawdź łącze internetowe

Najczęstszą przyczyną kłopotów z aplikacją Facebooka jest problem z łącznością z siecią. Przyczyn takiego stanu może być wiele. W zależności od tego z jakiego łącza korzystamy, postępowanie będzie różne.

Jeżeli korzystasz z domowej sieci Wi-Fi, na początku sprawdź, czy Twoje urządzenie połączyło się prawidłowo z siecią. Być może przyczyną jest błędnie podane hasło lub zbyt słaby zasięg. Jeśli urządzenie jest poprawnie połączone z siecią, ale nadal nie ma internetu, spróbuj zrestartować router poprzez wyciągnięcie wtyczki z kontaktu na około 10 sekund i ponowne jej wpięcie. Jeżeli te kroki nie przyniosą efektu, przyczyna prawdopodobnie leży po stronie dostawcy internetu, z którym należy się skontaktować, aby rozwiązać problem.

Jeżeli korzystasz z transferu danych sieci komórkowej, upewnij się, że zasięg jest dostatecznie wysoki. Niestety, ale bywają miejsca, w których zasięg sieci komórkowych jest zbyt słaby, aby zapewnić płynny transfer danych, stąd aplikacja Facebooka może nie działać. Jeżeli zasięg jest odpowiednio wysoki, przyczyna prawdopodobnie leży zupełnie gdzie indziej. Najczęściej winny jest operator sieci.

Przestarzała aplikacja

Wydawca aplikacji Facebooka co jakiś czas wprowadza zmiany, aby usprawnić jej funkcjonowanie. Nie należy więc uniemożliwiać automatycznego pobierania aktualizacji. Jeżeli będziemy postępować w ten sposób, może okazać się, że aplikacja jest na tyle przestarzała, iż są kłopoty z jej prawidłowym funkcjonowaniem. Aby pobrać jej najnowszą wersję, należy odnaleźć ją w Sklepie Play lub App Store, a następnie kliknąć w ikonę ,,UAKTUALNIJ”. Jeśli te kroki nie przyniosą efektu, przyczyna awarii Facebooka jest prawdopodobnie poważniejsza.

Prowadzone prace przez administratorów serwisu

Od czasu do czasu zdarza się, iż administracja Facebooka postanawia wprowadzić poważniejsze zmiany, które wymagają wyłączenia na jakiś czas całego serwisu. Najczęściej takie prace są zaplanowane odpowiednio wcześniej, a użytkownicy są informowani komunikatami o zbliżającej się przerwie w dostępie do serwisu. Jeżeli Facebook nie działa, a upewniliśmy się, iż kłopot nie leży po stronie łącza ani przestarzałej aplikacji, warto sprawdzić, czy nie są w danym momencie przeprowadzane prace remontowe.

Niespodziewana awaria serwisu

Może zdarzyć się też tak, iż niespodziewanie pojawi się awaria serwisu, uniemożliwiająca jego prawidłowe funkcjonowanie. Administratorzy Facebooka podejmują wówczas natychmiastowe działania mające na celu ich usunięcie. Aby dowiedzieć się, co jest przyczyną awarii i kiedy możliwe będzie ponowne korzystanie z Facebooka, należy kontaktować się bezpośrednio z administracją serwisu społecznościowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here