Blokowanie Facebooka.

Facebook aktualnie jest jednym z najczęściej odwiedzanych portali społecznościowych na tle innych. Został stworzony w 2004 r przez Marka Zuckerberga. To właśnie Facebook przyniósł mu ogromną sławę i pieniądze.
Świat stale się rozwija i internet również. Dlatego Facebook nie może zostać w tyle, ponieważ szybko zostałby wyparty przez coraz to nowocześniejsze aplikacje. Przy korzystaniu z Facebooka można zauważyć wiele przydatnych funkcji, np. blokowanie.
Jak zablokować Facebooka?
Facebook umożliwił taką funkcję tak blokowanie osób. Jest to taka funkcja, dzięki której można ograniczyć widoczność udostępnianych przez nas treści drugiemu użytkownikowi. Tym samym nie będzie on mógł oznaczać nas w postach czy zdjęciach. Jest to funkcja możliwa do odwrócenia.
Istnieje także możliwość na chwilowe dezaktywowanie naszego konta. W tym celu należy wejść w ustawienia i wybrać funkcję: „ogólne”. Następnie należy wejść w zarządzanie swoim kontem i jest tam taka opcja jak: „dezaktywuj konto”.
Co można zyskać poprzez dezaktywowanie swojego konta?
Po dezaktywowaniu twojego konta żaden inny użytkownik nie może zobaczyć Twojego profilu. Oznacza to, że wszystkie treści jakie udostępniałeś będą niewidoczne dla wszystkich znajomych jak i nieznajomych. Jednak niektóre informacje, np. wysłane przez Ciebie wiadomości do znajomych, mogą być nadal widoczne. Zatem jeśli martwisz się czy twoja wiadomość doszła do odbiorcy, to na pewno doszła, ponieważ funkcja chwilowego dezaktywowania konta nie usuwa wiadomości wysłanych. Dezaktywacja konta nie oznacza jego usunięcia. Zatem twoje imię i nazwisko na listach znajomych będzie w dalszym ciągu widoczne. Czyli dalej będziesz użytkownikiem Facebooka i jednym z wielu znajomych swoich znajomych, jednak o ograniczonych prawach. Jednak dla osób, które nie mają Ciebie w znajomych będziesz niewidoczny. Oznacza to, że jeśli ktoś będzie chciał Cię odnaleźć spośród całej społeczności Facebooka to będzie to niemożliwe, ponieważ dla takich osób będziesz tak jakby niewidoczny. Twoje imię i nazwisko jest widoczne tylko dla Twoich znajomych i tylko na listach ich znajomych. Osobą, które nie dotyczy twoja niewidoczność to administratorzy Facebooka. Oni są grupą osób, które nadal będzie widzieć posty i komentarze, w których zostałeś oznaczony. Zatem jeżeli jakiś administrator będzie chciał Cię odnaleźć bądź jakiś post związany z Tobą, to jak najbardziej będzie mógł to zrobić, ponieważ ma większe prawa i zdolności.
Posiadają konto na Facebooku warto zapoznać się z wieloma jego funkcjami, ponieważ niektóre są naprawdę ciekawe i czasami się przydają. Nigdy nie wiadomo kiedy jakaś funkcja może się przydać do użytkowania Facebooka. Szczególnie, że jego autorzy dbają o rozwój całego portalu i co rusz można zauważyć pewne zmiany zachodzące na Facebooku. Zatem warto być na bieżąco, by nic nas kiedyś nie zaskoczyło. Zawsze można poczytać instrukcję, ponieważ wszystkie funkcje i opcje są dobrze opisane. Tak aby żaden użytkownik Facebooka nie miał problemu z ich używaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here