Problemy z Facebookiem

Facebook jest obecnie najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie. Każdego dnia korzystają z niego setki milionów użytkowników, którym portal stworzony przez Marka Zuckerberg zapewnia stały kontakt ze znajomymi, dostarcza porcję świeżych wiadomości i całe mnóstwo rozrywki. I chociaż wydawać by się mogło, że tak wysoce rozwinięta platforma musi, a przynajmniej powinna, być pozbawiona wad, wcale tak nie jest. Bywa, że funkcje Facebooka są bardzo nieintuicyjne i niejednokrotnie zmuszają nas do oglądania treści, które niekoniecznie oglądać chcemy.
Powiedzmy sobie szczerze: każdy z nas zna kogoś, kto publikuje na tym portalu zbyt wiele memów czy postów o charakterze politycznym lub kogoś, kto robi przesadną liczbę zdjęć swojemu kotu tylko po to, by podzielić się nimi ze wszystkimi. Ci „wszyscy” mogą jednak wcale nie chcieć oglądać setek fotek wspomnianego już pupila. Co więc powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? To może powodować pewien dylemat. Z jednej strony nie chcemy w żaden sposób ranić uczuć naszych znajomych, a z drugiej strony mamy już serdecznie dość ich postów, które ciągle zalewają nasze aktualności. Rozwiązaniem może być zaprzestanie obserwowania ich. To całkowicie bezpieczna opcja, ponieważ gdy ją zastosujemy, nie zobaczymy już ich aktualizacji i postów wstawianych co pięć minut, ale wciąż pozostaniemy przyjaciółmi na Facebooku. Dzięki temu, jeśli sami poczujemy chęć sprawdzenia, co słychać u tej osoby, możemy odwiedzić jej oś czasu w dowolnym momencie.
Co jednak zrobić, jeśli mamy dość nie tylko ciągłych powiadomień od konkretnego znajomego, ale również i spamu, który otrzymujemy od niego nieustannie w wiadomościach? Wówczas powinniśmy zastanowić się, czy najlepszym wyjściem nie będzie zablokowanie tej osoby. To pozwoli nam na uniknięcie kolejnych niepożądanych wiadomości, bo zablokowany użytkownik nie będzie mógł już ich do nas wysyłać. Może jednak z wielu powodów zdarzyć się tak, że pożałujemy tej decyzji i będziemy chcieli odzyskać kontakt z zablokowanym znajomym. Wtedy nie trzeba długo zastanawiać się, czy i jak odblokować kogoś na Facebooku, tylko po prostu to zrobić. W sposób identyczny, jak go zablokowaliśmy. Teraz wystarczy po prostu wybrać tę samą opcję, która odblokuje tej osobie dostęp do kontaktu z nami na czacie, i nie tylko.
Jak więc wyraźnie widzimy, Facebook nie tylko zbliża osoby dalekie, ale może również oddalić od siebie osoby bliskie. Trudno jest się jednak czasem nie zirytować i nie chcieć ograniczyć kontaktu z osobami, które nie znają umiaru. Dobrze więc jest to czasem zrobić, dla własnego komfortu psychicznego i aby nasze konto na portalu nie było wiecznie „zaśmiecone” przez wpisy i zdjęcia, które tak naprawdę w ogóle nas nie interesują. Jeśli po takim „detoksie” postanowimy wrócić do stanu wcześniejszego – nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy to zrobili. Być może jednak odkryjemy, że korzystanie z Facebooka stanie się o wiele przyjemniejszą czynnością, kiedy przestaniemy co chwilę oglądać wątpliwej jakości zdjęcia lub zupełnie nieśmieszne memy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here