Aktywności na facebooku

Lubimy portale społecznościowe, tak samo jak lubimy chwalić się dalekimi podróżami, wysokimi zarobkami, cudowną rodziną, dziećmi czy po prostu miłym spędzaniem czasu. Czy wiemy jednak jakie to ma znaczenie dla odbiorców portalu? Czy ktoś naprawdę chce oglądać setne zdjęcie dzieci na Facebooku i czy to dziecko, za kilka lat naprawdę będzie chciało sięgać historii swoich rodziców na portalu?
Z pewnością nikt nie chciałby takiego zachowania i publikowania treści, na które nie wyrażamy własnej zgody. Dlaczego więc tak często łamiemy prawo naszych dzieci do wyrażania sprzeciwu? Nie powinniśmy bez ich zgody udostępniać zdjęć, a już na pewno pożywką dla internetowych przestępców będzie wstawianie zdjęć dzieci z kąpieli lub w niepełnym stroju. Wtedy, po opublikowaniu takiego zdjęcia powinna zapalić się lampka w naszej głowie i powinniśmy zadać sobie pytanie – jak usunąć zdjęcie z Facebooka jak najszybciej. Odpowiedź jest prosta. Wystarczy wejść na opublikowane zdjęcia, wejść w jego ustawienia i kliknąć usuń – to najlepsza metoda na pozbycie się zdjęcia, ale niestety jest tylko powierzchowna. Wszystkie rzeczy, które raz opublikowaliśmy zostają w sieci na zawsze i nie ma możliwości aby do nich wrócić. Tak samo jak treści – komentarz usunięty jest tylko z przodu, ale nie mamy możliwości powrotu do niego.
Jak więc powinniśmy zachowywać się na portalach społecznościowych? Tak aby nie wzbudzać podejrzeń i niewłaściwych zachowań. Jest mnóstwo opcji na spędzanie właściwie czasu – przede wszystkim powinniśmy móc działać aktywnie, ale tak aby nie urazić innych uczestników internetu. Dość łatwo w sieci przychodzi nam publikowanie treści, które nie powinny tam się trafić. Ale trochę trudniej jest nam sprawić, aby je później usunąć. Oszustwa są na porządku dziennym – nie pozwalajmy aby opanowały nasz styl życia i porządek, o który tak dbamy.
Zdjęcia, treści, które publikujemy powinny wyrażać nas samych – to jest kwestia nie do obalenia, natomiast dbałość o treści, które nie będą bezpośrednio atakowały nikogo personalnie, to kwestia, która powinna być również oczywista dla każdego. Pozwoli to na uniknięcie odpowiedzialności prawnej i do bycia szanowanym w sieci – bo można być aktywnym i można być również lojalnym wobec innych gości w internecie.
Co robić na portalach społecznościowych? Mamy szeroki wachlarz możliwości – przede wszystkim możemy rozmawiać z innymi użytkownikami, przeglądać treści, które nas interesują, komentować, kupować, oglądać treści innych użytkowników, podglądać naszych znajomych z teraźniejszości i tych z przeszłości. Co więcej? Możemy prowadzić rozmowy video z innymi osobami, widzieć ile ktoś przesiaduje na portalu, wchodzić w interesujące grupy i rozmawiać z ludźmi z całego świata o tych samych pasjach, można również publikować zdjęcia, grać w gry, które są specjalnie dedykowane na daną platformę. Można również przeglądać tablicę i szukać interesujących wpisów, a także zarządzać ustawieniami własnego konta. Grać w quizy i aktywnie operować w sieci, a także szukać przygód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here