Zmiana nazwiska na Facebooku

Portal Facebook bazuje na użytkownikach podpisujących się własnym imieniem i nazwiskiem, do tego stopnia, że w przypadku podejrzenia fałszywej tożsamości nasze konto może zostać zablokowane. Czasem sytuacja zmusza nas do zmiany nazwiska na portalu – ma to miejsce po ślubie cywilnym, gdy prawnie przejmujemy nazwisko współmałżonka lub łączymy oba nazwiska w jedno dwuczłonowe. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by pozostać przy własnym nazwisku, jednak jeśli zdecydujemy się na zmianę, możemy zmienić nazwisko wyświetlane przy naszym profilu na Facebooku. Jak tego dokonać? Facebook posiada pewne zasady dotyczące nazwisk i ich zmiany. Nowe nazwisko nie powinno zawierać w sobie symboli i cyfr, jak również odmiennego od przyjętego układu wielkich liter, powtarzających się liter i znaków interpunkcyjnych, jak również znaków, które pochodzą z różnych języków. Niezalecane są również tytuły zawodowe lub religijne, słowa lub zwroty wpisane zamiast imienia, jak również treści obraźliwe i nacechowane. Facebook zaleca, by imię i nazwisko wpisane na Facebooku zgadzało się z danymi osobowymi na dokumentach tożsamości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić swój pseudonim, tytuł zawodowy lub nazwisko panieńskie jako alternatywne imię i nazwisko, używając odpowiedniej opcji. Zabronione jest jednak podszywanie się pod inne osoby czy instytucje. Jak zmienić nazwisko na Facebooku? Wystarczy zalogować się na swój profil, a następnie w prawym górnym rogu strony kliknąć na ikonę strzałki w dół. Tam należy kliknąć na „ustawienia”. Przeglądarka przeniesie nas do panelu ustawień konta. Pod „imię i nazwisko” znajdziemy poszukiwaną przez nas opcję. Aby zmienić nazwisko, należy wpisać je w odpowiednim miejscu, a następnie kliknąć na „pogląd zmiany”. Gdy będziemy pewni, że to tak mamy od tej pory być widoczni na Facebooku, jako potwierdzenie wpisujemy własne hasło i używamy opcji „zapisz zmiany”. Musimy pamiętać, że Facebook oferuje opcję zmiany imienia i nazwiska co sześćdziesiąt dni, a tym samym decyzję o zmianie warto dobrze przemyśleć, gdyż ewentualną pomyłkę czy literówkę będziemy mogli poprawić po upłynięciu całych dwóch miesięcy.
Zmiany możemy dokonać również używając aplikacji Facebook na naszym telefonie. Proces przebiega analogicznie do zmiany wykonywanej za pomocą komputera stacjonarnego lub laptopa. Po dotknięciu „więcej” w aplikacji Facebook należy odnaleźć opcję „ustawienia i prywatność”, a następnie „ustawienia”. Przechodząc przez „informacje osobiste”, znajdziemy opcję zmiany pod „imię i nazwisko”. Należy wprowadzić nowe nazwisko i zatwierdzić zmianę hasłem. Tutaj również okres, przez który nie można zmienić nazwiska, trwa sześćdziesiąt dni. Decyzja ta powinna być przemyślana i pewna, gdyż zmiana nazwiska w wyniku zabawy lub zakładu może być dla nas nieprzyjemna, jeśli nową, dowcipną nazwę zobaczy członek naszej rodziny lub pracodawca.
Jeśli mimo wszystko portal uniemożliwia zmianę nazwiska lub zostało ono odrzucone, a uważasz, że spełnia wszystkie zalecenia portalu, skontaktuj się z pomocą Facebooka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here