Sklep na facebooku

Sklep na Facebooku jest zakładką szczególnie wygodną dla fanpage’ów i firm sprzedających własne produkty. Po jego konfiguracji możliwe będzie oznaczanie swoich produktów pod postami. Będą one lepiej widoczne niż linki prowadzące do produktów na zewnętrznej stronie internetowej. Ma on formę zakładki dostępnej dla fanpage. Co ważne, sklepu nie możemy założyć jako konto osoby prywatnej, musimy do tego celu posiadać fanpage. Jak założyć sklep na Facebooku? Jest to proste i intuicyjne. Aby dodać sklep, należy wejść na jego stronę i kliknąć na „ustawienia”. W zakładce „edytuj stronę” należy odnaleźć opcję „dodaj kartę”. Naszym oczom ukaże się lista zakładek, których jeszcze na naszym fanpage nie ma. Znajdzie się tam opcja sklepu. Warto pamiętać, że sklep jest wprowadzany do serwisu stopniowo, więc jeśli twój fanpage nie ma jeszcze do niego dostępu, należy cierpliwie zaczekać. Po kliknięciu na „dodaj” kartę przy opcji sklepu, należy przystąpić do jego konfiguracji i dodawania produktów. Aby to zrobić, należy ponownie wejść na swój fanpage. Zakładka „sklep” już tam będzie. Po wejściu w nią należy zaakceptować regulamin handlowy Facebooka. Po jego przeczytaniu trzeba kliknąć na „akceptuję warunki Regulaminu handlowego”, następnie na „kontynuuj” i potwierdzić operację swoim hasłem. Następnie należy podjąć decyzję, jak wyglądać będzie opłata za zamówione przedmioty: czy klienci mają kontaktować się z Tobą przez Messengera, czy też będą kierowani do zewnętrznej strony w celu dokonania płatności. Ta decyzja jest nieodwracalna. Po wybraniu tej opcji należy jeszcze zdecydować, w jakiej walucie będzie działał nasz sklep. W tej samej zakładce dodajemy już produkty, które chcemy oferować w sprzedaży. Dla każdego z nich należy uzupełnić informacje na jego temat, czyli dodać zdjęcie, cenę i opis, a także link do strony płatności. Na obecną chwilę nie istnieje inna metoda na wprowadzanie produktów niż ręczne wpisywanie szczegółów każdego z nich, należy więc uzbroić się w cierpliwość. Gdy już nam się to uda, to w poście na naszym fanpage możemy zalinkować dany produkt, używając opcji „oznacz produkt”, ukrytej pod ikonką torby z zakupami.
Produkty w sklepie dzielą się na kolekcję standardową, mogącą pomieścić maksymalnie tysiąc produktów, oraz na kolekcję polecaną, która zawiera ich jedynie pięć. Produkty umieszczone w drugiej kolekcji będą domyślnie wyświetlane jako pierwsze po wejściu do sklepu.
Sklep pojawia się dopiero po weryfikacji przez Facebooka, zazwyczaj w przeciągu dwudziestu czterech godzin. Należy pamiętać, że według regulaminu portalu nie wolno sprzedawać substancji nielegalnych, leków na receptę, wyrobów tytoniowych i akcesoriów, broni, amunicji i materiałów wybuchowych, jak również zwierząt, alkoholu, niebezpiecznych suplementów, produktów i usług dla dorosłych, usług hazardowych, a także towarów nacechowanych seksualnie. Nie wolno również sprzedawać tam produktów zdrowotnych przeznaczonych dla osób dorosłych. Akceptując regulamin zgadzamy się na te warunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here