Jak usunąć reklamy z chrome.

Internet to wyjątkowe narzędzie, które od wielu lat ułatwia nam codzienność. W ostatnich latach dostęp do internetu stał się bardzo powszechny i korzysta z niego prawie każdy człowiek na świecie. Od dzieci, po dorosłych. Każda grupa wiekowa ma oczywiście inne oczekiwania i odwiedza inne strony internetowe, lecz ogrom treści zamieszczonych na witrynach internetowych jest bardzo duży i każdy znajdzie coś dla siebie.

W sieci można znaleźć odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie, można posłuchać ulubionej muzyki, urozmaicić sobie czas grą internetową, zrobić zakupy, czy porozmawiać z przyjaciółką za pomocą portalu społecznościowego. Lista możliwości, jakie daje nam internet jest ogromna. Z internetu korzystamy codziennie, podczas jazdy komunikacją miejską, czy podczas oczekiwania na wizytę lekarską w przychodni. Umożliwia nam to korzystanie za pomocą telefonu komórkowego, który jest mały, lekki i mamy go zawsze przy sobie.

Internet stał się na tyle popularny, że wiele ludzi nie wyobraża sobie dnia bez odwiedzenia ulubionych stron, przeczytania najnowszych treści, czy obejrzenia filmików swojej ulubionej gwiazdy YouTube. Podczas wykonywania podstawowych czynności i wyświetlania ulubionych stron często natrafiamy na niechciane treści jakimi są reklamy. W wielu przypadkach są one niewidoczne, występują z boku witryny i nie przeszkadzają nam w czytaniu, natomiast istnieją również takie, które wyskakują znienacka, zasłaniają obraz i utrudniają odbiór treści.

Co w tym przypadku należy zrobić? Jak pozbyć się niechcianych reklam?
Na rynku występuje kilka programów, które umożliwiają nam blokadę reklam. Instalacja ich jest różna w zależności od tego jaką przeglądarkę internetową używamy.
Korzystając z internetu najbardziej popularną przeglądarką jest Google Chrome. Za jej pomocą łatwo można odnaleźć szukane przez nas treści, jest ona czytelna i łatwa w obsłudze.

A zatem jak usunąć reklamy z chrome?
Jak wspomnieliśmy wcześniej, jest wiele programów umożliwiających blokadę reklam, lecz najbardziej popularną metodą jest instalacja programu AdBlock. Umożliwi on nam zablokowanie niechcianych reklam, oraz poprawi czytelność strony.
Aby móc z niego korzystać, trzeba wykonać kilka prostych kroków.
Po włączeniu podstawowego okna przeglądarki Google Chrome kierujemy się do prawego, górnego rogu strony i klikamy w trzy kropki. Umożliwi nam to rozwinięcie listy na której szukamy Więcej narzędzi, a kolejno Rozszerzenia. To umożliwi nam wyświetlenie wszystkich rozszerzeń występujących na danym komputerze. Następnie na dole strony klikamy ikonę Więcej rozszerzeń, która przeniesie nas do wyszukiwarki, gdzie wpisujemy nazwę programu blokującego reklamy, czyli AdBlock. Wspomniany program pobieramy i instalujemy.

Po wykonaniu tych kilku prostych czynności możemy cieszyć się korzystaniem ze stron internetowych bez niechcianych treści jakimi są reklamy. Poprawi to jakość wyświetlanych witryn, oczyści odbiór i umożliwi nam odbieranie ich bez wyskakujących znienacka reklam, które często wzbudzają naszą irytacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here