Informacje o reklamie na Facebooku, czyli na czym polega i ile kosztuje

Media społecznościowe w dzisiejszych czasach są niezbędne do promocji i reklamy. Z mediów społecznościowych na prowadzenie od lat wysuwa się Facebook, to właśnie na nim większość firm oraz osób publicznych prowadzi swoje oficjalne profile, czyli popularne fanpage.

Jeżeli chcesz mieć swój fanpage na Facebooku, to musisz prowadzić go systematycznie, a także w sposób ciekawy i interesujący. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w mediach społecznościowych są dobre i jakościowe zdjęcia oraz grafiki. To właśnie obrazki przyciągną uwagę użytkowników. Pamiętaj, że treści tekstowe nie mogą być za długie, tylko muszą być ciekawe oraz zrozumiałe na pierwszy rzut oka. Oczywiście zasięg swojej strony na Facebooku możesz znacząco zwiększyć także za pomocą płatnych reklam.
Zapewne zastanawiasz się teraz ile kosztuje reklama na Facebooku, a także na czym ona polega. Reklama przede wszystkim ma na celu dotarcie do nowych osób, które zainteresują się Twoją stroną. Dzięki specjalnemu menadżerowi reklam na Facebooku możesz wpłacić dowolną kwotę pieniędzy, którą przeznaczysz promocję swojego fanpage’a. Jak już masz wpłacone środki na fb, to decydujesz do kogo ma trafić Twoja reklama. Wybierasz osoby na podstawie ich wszelakich zainteresowań, ale najlepiej wybierać takie, które wiążą się z Twoją firmą albo Tobą. Dodatkowo wybierasz obszar z jakiego użytkownicy mają widzieć Twoją reklamę, np. miasto, w którym prowadzisz działalność. Wybierasz także czas i kwotę pieniędzy na reklamę. Następnie włączasz reklamę. Dlatego nie można jednoznacznie określić ile kosztuje reklama na Facebooku, ponieważ to Ty wybierasz kwotę jaką chcesz przeznaczyć na promocję.
Jeżeli nadal zastanawiasz się ile kosztuje reklama na Facebooku, to powinieneś zastanowić się ile polubień swojej strony chcesz zyskać dzięki swojej nowej reklamie. Facebook podaje przypuszczalne liczby do jakiej liczby osób dotrze reklama, a także ile z tych osób polubi Twój fanpage.
Na Facebooku możesz także promować, tylko wybrany przez siebie post, a nie całą stronę. Ile kosztuje reklama na Facebooku jednego posta? Promocja postów działa na takiej samej zasadzie jak promocja całej strony. Sam decydujesz ile przeznaczysz środków finansowych na reklamę. Dlatego w przypadku promocji postów również nie można jednoznacznie odpowiedzieć ile kosztuje reklama na Facebooku. Jeżeli zastanawiasz się jakie posty najlepiej promować, to wybieraj takie, które mają duże znaczenie albo promują jakiś konkurs.
Zastanawiając się czy warto promować swoją stronę, a także ile kosztuje reklama na Facebooku warto skonsultować się z jakąś agencją reklamową. Pracownicy agencji reklamowej podpowiedzą jaka promocja będzie skuteczna w Twoim przypadku. Przygotują także dla Ciebie odpowiedni plan działania oraz odpowiednią kampanię reklamową w mediach społecznościowych.
Skoro już wiesz, że nie można jednoznacznie stwierdzić ile kosztuje reklama na Facebooku i cena jest uwarunkowana tak naprawdę tym ile chcemy zainwestować, to trzeba przemyśleć ile możemy przeznaczyć środków finansowych na reklamę na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here