Blokowanie niechcianych reklam

Kto z nas nie zna tego potwornego uczucia, kiedy włączamy ulubiony kanał na youtubie, rozsiadamy się wygodnie na kanapie z filiżanką kawy i pragniemy obejrzeć kilka interesujących odcinków z programów, które nas interesują. Wtedy też pojawia się zmora wszystkich osób, które oglądają filmiki, seriale internetowe – reklamy. Musimy z nimi żyć, praktycznie nie ma jednoznacznej możliwości aby na stałe z każdej strony jaką przeglądamy pozbyć się tego niezbyt zachęcającego narzędzia. Jak więc to obejść i czy istnieje jakakolwiek szansa aby odwlec przykry moment, kiedy widzimy coś, czego nie chcemy wiedzieć?
Jest jeden sposób, aby przynajmniej zminimalizować ryzyko natrętnych reklam na portalach. Jak ominąć reklamy na youtube? Sposobem będzie pobranie i włączenie programu, który skutecznie może blokować treści związane z reklamami. Zadziała w ten sposób, że przy próbie włączenia filmiku i zawartej w nim reklamy, program będzie miał około kilku sekund na tak zwane „ciemne tło” i w ten sposób zablokuje reklamę dla użytkowników. Nie będziemy również musieli się obawiać „nagłych” reklam, które wyskakują na stronach internetowych i zasłaniają całą powierzchnię, w której znajduje się treść dla której weszliśmy – to znany tryb marketingowy, który ma za zadanie wymuszenie na nas, użytkownikach pewnych działań i żebyśmy zostali na stronie internetowej.
Jakie są minusy stosowania programu blokującego niechciane treści? Przede wszystkim, kiedy będziemy naprawdę chcieli czasem coś obejrzeć i konieczne będzie obejrzenie reklamy, będziemy musieli przypisać ręcznie ustawienia aby pozwalały na wyświetlanie pełnych wersji ze strony internetowej. Co więcej, strona sama nam o tym przypomni wyświetlając komunikat i instrukcję jak to zrobić. Następną rzeczą to możliwość przegapienia świetnych okazji cenowych dotyczących rzeczy, które nas interesują. Nie ma reklam to i z portfela niespodziewanie nie znikają pieniądze.
Plusem stosowania tego typu oprogramowania to z pewnością fakt, że jest zupełnie darmowe i dostępne na wszystkie systemy operacyjne – nie straszne więc jest nam ograniczenie spowodowane używaniem mało popularnego systemu. Jest również bez pokrycia przez użytkownika kosztów, więc szerokodostępny dla każdego. Co więcej, jest praktycznie niewyczuwalny po pobraniu ze strony i przypominamy sobie o nim tylko wtedy, kiedy program nam o tym przypomni. Ciekawą funkcją jest kontrola ile niechcianych reklam zostało zablokowane na stronie internetowej – a jest się czym pochwalić! Program pozwala na zablokowanie nawet do czterdziestu reklam podczas jednej sesji na stronie internetowej – gdybyśmy nie mieli zainstalowanego narzędzia, musielibyśmy wszystko widzieć i wyłączać po kolei, co jest niesamowicie nużące i z pewnością szybciej opuścilibyśmy taką stronę niż klikali na każde wyskakujące okienko. Warto zainwestować w tego typu program – jest „lekki”, ściąga się bardzo szybko i stosunkowo łatwy do odnalezienia w sieci – wystarczy wejść na strony z dozwolonymi programami i kliknąć przycisk „pobierz”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here