Jak zmienić datę urodzenia na Facebooku?

Jeżeli zakładając konto na Facebooku podaliśmy nieprawdziwą datę urodzenia i teraz chcemy to zmienić, jak najbardziej jesteśmy w stanie to zrobić. Oczywiście działa to również w przypadku, kiedy chcemy zmienić datę z prawdziwej na fałszywą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zmiany daty urodzenia można dokonać tylko ściśle ograniczoną liczbę razy, a od ostatniej musi minąć doba. Facebook w ten sposób zabezpiecza się przed oszustwami.

Jak zmienić date urodzenia na Facebooku z poziomu laptopa lub komputera stacjonarnego? Musimy się zalogować na nasze konto, po czym wejść na nasz profil, klikając w nasze imię i nazwisko, które widnieje w lewym górnym rogu. Kiedy już znajdziemy się na naszym profilu, klikamy w „Informacje”, dalej, z listy po lewej stronie, wybieramy „dane kontaktowe i podstawowe informacje”, zjeżdżamy niżej, aż zobaczymy „Podstawowe informacje”, gdzie będzie nasza data urodzin i rok urodzenia. Teraz wystarczy najechać myszką na jedną lub drugą informacje i kliknąć „edytuj”, co pozwoli zmienić nam datę. Po wszystkim klikamy „Zapisz zmiany”.

Jak zmienić date urodzenia na Facebooku, jeżeli chcemy to zrobić z telefonu komórkowego? Możemy do tego celu użyć mobilnej przeglądarki lub aplikacji Facebook. Skupmy się najpierw na przeglądarce. Wpisujemy w przeglądarce m.facebook.com, po czym logujemy się na konto. W lewym górnym rogu znajduje się nasze zdjęcie profilowe, klikamy na nie, aby przejść na nasz profil. Następnie wchodzimy w „Informacje”, które są pod zdjęciem. Przesuwamy ekran w dół, aż dojdziemy do „Urodzin”, gdzie musimy kliknąć „Edytuj”. Ukażą się przed nami rozwijane listy, dzięki którym będziemy mogli zmienić datę urodzenia. Potem musimy już tylko kliknąć „Zapisz”.

Zmiana daty urodzenia poprzez użycie aplikacji na telefonie przebiega bardzo podobnie. Włączamy aplikacje, następnie klikamy w nasze zdjęcie profilowe, żeby znaleźć się na profilu. Tam klikamy w „Informacje”, dalej szukamy pozycji „Podstawowe informacje” i klikamy „Edytuj”. Tak jak w poprzednim przypadku, używamy rozwijanych list i zmieniamy naszą datę urodzenia, potwierdzając cały proces przez dotknięcie opcji „Zapisz”
Trzeba zaznaczyć, że operacja zmiany daty urodzenia na telefonie, czy to używając przeglądarki mobilnej czy aplikacji, przebiega tak samo zarówno na telefonie z Androidem, jak i z iOS. Mając tablet również zmienimy w ten sam sposób tę informację.

Teraz już z pewnością każdy będzie wiedział, jak zmienić date urodzenia na Facebooku, używając do tego urządzenia każdego typu. Zwróćmy jednak uwagę na to, aby bezcelowo nie podawać fałszywych danych. Jeżeli nie chcemy, aby użytkownicy Facebooka widzieli nasze dane dotyczące urodzin, portal daje nam możliwość zablokowania tej informacji. Możemy ściśle dostosować grono odbiorców, ustawiając widoczność na przykład tylko dla znajomych. A jeżeli tego również nie chcemy, ponieważ nie lubimy dostawać niekończących się w dzień urodzin powiadomień o życzeniach, nikt nie musi widzieć naszej daty urodzenia. Jeśli zablokujemy te informacje, znajomi nie dostaną powiadomienia, że zbliżają się nasze urodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here