Jak wyłączyć reklamy

W dzisiejszych czasach internet jest to podstawowe źródło informacji. Za pomocą internetu można znaleźć dosłownie wszytko, uzyskać każdą informację, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Niewiele ludzi chcąc sprawdzić pisownie danego słowa korzysta ze słownika języka polskiego, częściej wpisuje zagwozdkę w przeglądarkę internetową. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ sieć pozwala nam na szybsze dotarcie do informacji, bez konieczności wizyty w bibliotece.

Internet nie tylko ułatwia nam życie, ale sprawia, że dostęp do informacji jest wprost nieograniczony. Za jego pomocą możemy kupić bilet na koncert, zarezerwować stolik w restauracji, zrobić świąteczne zakupy, czy odnaleźć instrukcje obsługi zmywarki. Jedyne co musimy zrobić, by uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytanie, to wpisanie go do przeglądarki internetowej, która wskaże nam listę stron na którym znajdziemy odpowiedź. Takie rozwiązanie jeszcze kilkadziesiąt lat temu byłoby nierealne, a dziś nikt się nad tym nie zastanawia i w pełni korzysta z dóbr jakie daje nam internet.

Wyszukując informacji, czy odwiedzając ulubione strony często możemy się natknąć na różnorodne reklamy. Producenci wykupują miejsca reklamowe na danej stronie, by przykuć uwagę odwiedzającego, a tym samym zachęcić go do zakupu danego produktu. Jest to bardzo opłacalny proces dla właścicieli witryn, ponieważ daje im to stałe, dodatkowe źródło dochodu.
Jeśli reklama jest niewielka, umieszczona na dole strony, nie wpływa ona na jakość odbieranych przez czytającego treści. Problem pojawia się wtedy, kiedy reklama zasłania witrynę i utrudnia użytkownikowi korzystanie z informacji. Sytuacja ta, często wzbudza irytacje, a trudności w usunięciu reklamy bardzo często zniechęcają do dalszego korzystania z danej strony.

Co w tej sytuacji możemy zrobić? Jak wyłączyć reklamy?
Metod na zablokowanie reklam jest wiele, lecz najprostszą z nich jest instalacja jednego z programów, dzięki którym nie będą już wyświetlane niechciane treści. Najpopularniejszym programem, który zajmuje się blokadą reklam na witrynach internetowych jest program AdBlock. Pozwala on zablokować reklamy na stronach, co ułatwia odbieranie treści. Sama instalacja nie wymaga od nas wiele czasu i dużego wysiłku, za to pozwoli nam w pełni cieszyć się z korzystania z ulubionych stron internetowych.

Istnieją również strony, które wymagają od nas akceptacji na odtwarzanie reklam. Bez naszej zgody, treści wyświetlane na witrynie nie będą dla nas dostępne. Jest to zrozumiałe, ponieważ właściciel strony czerpie korzyści z wyświetlania reklam, mimo, że dla użytkownika nie jest to dobre rozwiązanie. W takiej sytuacji, kiedy zainstalowaliśmy program do blokady reklam, istnieje możliwość przerwania blokady tylko na tej jednej stronie. Dzięki temu reklamy na innych witrynach nadal nie będą wyświetlane, a my mimo reklam będziemy mogli korzystać z danych treści.

Internet nie tylko dostarcza nam wiele informacji, ale również pochłania bardzo dużą ilość czasu. Pamiętajmy, żeby oddzielić świat wirtualny, od świata rzeczywistego. Mimo coraz większej szybkości życia cieszmy się z małych rzeczy jakimi są rodzina, przyjaciele, czy otaczający nas świat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here