Grupy na Facebooku - warto z nich korzystać?

Utworzenie własnej grupy na Facebooku może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwia gromadzenie i zwiększanie własnej społeczności, co szczególnie przydaje się osobom prowadzącym blog, kanał na YouTube czy profil w mediach społecznościowych.

Każda społeczność i grupa na Facebooku jest stworzona wokół konkretnego zainteresowania czy danego tematu. Dzięki temu powstają miejsca łączące ludzi, którzy interesują się takimi samymi tematami i mają wiele wspólnego. Takie osoby mogą być świetną grupą docelową dla firmy, która chce im sprzedać konkretny produkt. Firma, która stworzyła grupę gromadzącą konkretne osoby na Facebooku, posiada tym samym ścisłą grupę docelową. Im dokładniej przemyśli tworzenie takiej grupy, tym większe szanse, że dopasuje do niej swój produkt.

Jak utworzyć grupę na Facebooku?

Pierwszym krokiem do stworzenia własnej grupy jest dokładne przemyślenie jej nazwy. Warto myśleć nad nią strategicznie – im większą grupę uda się utworzyć, tym szybciej będą do niej przybywać kolejne osoby.
Aby utworzyć grupę, po zalogowaniu się na konto na Facebooku, należy kliknąć opcje – dostępne w prawym górnym rogu serwisu. Następnie należy dodać nazwę grupy, wprowadzić pierwszych członków. Warto zapoznać się również z ustawieniami prywatności. W kolejnym kroku trzeba kliknąć opcję „Utwórz”. Kiedy już grupa się pojawiła, można przesyłać do niej zdjęcia, dodać zdjęcie w tle i uzupełnić opis. Podobnie jak w przypadku tworzenia wydarzeń na Facebooku, opis powinien być mocno spersonalizowany, aby osoby szukające podobnego miejsca, łatwiej mogły znaleźć daną grupę i zdecydować się na dołączenie do niej.

Reklama na innych grupach

Wiele osób, promując produkty, wchodzi na grupy tworzone przez inne osoby i tam tworzy posty przedstawiające własne produkty w pozytywnym świetle. Stosując taką strategię, na początku należy zapoznać się z regulaminem danej grupy. Wiele tematycznych grup zabrania reklamowania się na nich.

Jeżeli administrator zakazuje tworzenia wpisów promujących, informację o danym produkcie można przekazać w dyskusji. W tym celu oprócz dodania samego linku, warto uzupełnić go o merytoryczny komentarz. Nie należy również publikować tego samego komentarza na temat produktu na wielu grupach. Zazwyczaj osoby śledzące wątki na temat danej branży, korzystają z większości dostępnych grup. Publikując tą samą informację na różnych grupach, doprowadzamy do sytuacji, w której wiele osób otrzyma to samo powiadomienie o poście. Takie rozwiązanie może tylko zirytować daną osobę, obniżyć wiarygodność marki i w rezultacie doprowadzić do tego, że użytkownik zamiast chcieć kupić dany produkt, będzie omijał go szerokim łukiem.

W przypadku każdej grupy, na której chcemy opublikować post, należy zapoznać się z językiem użytkowników, prześledzić ostatnie posty. Oczywiście istnieją grupy, gdzie używa się specjalistycznego języka, jednak w większości grupy tworzą własny, specyficzny język, który je definiuje.

Podsumowując, grupy na Facebooku są istotnym narzędziem do zwiększania rozpoznawalności marki i w dużej mierze mają wpływ na sukces produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here