Czy można oglądać zdjęcia na Facebooku, gdy nie jest się znajomym danej osoby?

Facebook jest aktualnie jednym z największych portali społecznościowych, który zrzesza społeczności ludzi na całym świecie. Można tam wyszukiwać znajomych znajdujących się nawet w innych państwach, ponieważ jest to portal ogólnoświatowy.
Założyciel Facebooka nie skończył nawet szkoły wyższej, a dzięki dobremu pomysłowi stał się bogaczem, właśnie dzięki Facebookowi.
Facebook stale się rozwija i posiada coraz to nowsze funkcje. Istnieje także możliwość zastrzeżenia sobie widoczności swoich danych wobec osób, które nie są w gronie znajomych. To w celu ochrony swojego wizerunku, danych czy innych informacji o sobie. Jednak użytkownicy Facebooka coraz częściej chcą omijać pewne blokady na Facebooku. Coraz częstszym wpisywanym hasłem w wyszukiwarkach internetowych jest: „jak zobaczyć zdjęcia na Facebooku nie będąc znajomym”.
Pomimo wielu kruczków i trików, niestety nie udało się jeszcze znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu wysłanie zaproszenia danej osobie i wówczas można śmiało i legalnie oglądać wszystkie zdjęcia, filmy i treści, które są przez tą osobę udostępniane. Jednak w sytuacji gdy nie jesteśmy znajomym z daną osobą, to nie da się zobaczyć treści udostępnianych przez tą osobę. Chyba że te treści posiadają status publiczne. Wówczas jak najbardziej każdy może oglądać te treści.
Dlaczego nie jest takie proste oglądanie zdjęć czy innych treści udostępnianych przed nieznajomych?
Facebook jest wielką firmą, która zarabia bardzo duże pieniądze. Założyciel Facebooka nie może sobie pozwolić na złamanie ogólnie obowiązującego prawa i musi pilnować aby nikt tego prawa na Facebooku nie łamali. Facebook stara się by dostęp do prywatnych treści był chroniony przed obcymi osobami i dlatego odmawia nieupoważnionym dostępu do prywatnych zdjęć, filmów czy treści udostępnianych.
Istnieje wiele programistów, którzy tworzą pewne programy, które mają na celu możliwość oglądania właśnie zdjęć, filmów czy treści nawet gdy nie należy do znajomych danej osoby. Jednak używanie tego typu programów nie jest dozwolone, zatem istnieje nawet opcja odpowiedzialności karnej za używanie tego typu programów, Często niektóre osoby chwalą się tylko, że istnieją takie programy a tak naprawdę nie są one wcale skuteczne, Dlatego nie warto ryzykować i próbować tego typu programów, ponieważ nie tylko nie są one skuteczne ale także grożą odpowiedzialnością karną.
Korzystnie z Facebooka wymaga od użytkowników zapoznania się z regulaminem i co ważniejsze przestrzeganie go. A tego typu działania niestety ten regulamin łamią. Zatem jeżeli nie chcesz stracić upoważnienia do korzystania z tego portalu społecznościowego, to lepiej przestrzegać cały regulamin, ponieważ nie opłaca się go łamać. A przecież można skorzystać z legalnego środka, jakim jest po prostu zaproszenie tej osoby do znajomych. Jest to o wiele prostsze rozwiązanie i co ważne legalne. Nie trzeba kombinować by dotrzeć do celu. Wystarczy przestrzegać regulaminu portalu społecznościowego Facebook.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here