Blokada reklam a poczta wp

Internet to główne miejsce, gdzie internauci spotykają duża ilość reklam czy innych nieatrakcyjnych dla nich treści. Wyskakujące okienka, reklamy na YouTube, których pominięcie możliwe jest po pewnym czasie, banery, remarketing na każdej kolejnej odwiedzonej stronie czy zapychanie skrzynek mailowych niechcianym spamem i reklamami. Wszystkie te reklamy są bardzo irytujące, utrudniają poruszanie się po internecie i nawet mogą spowodować, że nasz komputer będzie działać wolniej. Jeśli ktoś posiada wtyczkę, która pomaga pozbyć się niechcianych przekazów reklamowych, wtedy jego surfowanie po Internecie jest niczym niezakłóconą przyjemnością. Jednak jeśli chodzi o mail i skrzynki sytuacja nie jest tak łatwa. Wiele z nas zna sytuację na własnym przykładzie. Codziennie dostajemy na maila mnóstwo reklam od firm, które są dla nas kompletnie nieużyteczne czy reklamy, które nie są adekwatne. Inną sprawą jest to skąd, te firmy dostały nasz adres i dlaczego ciągle dostajemy te reklamy, chociaż nas nie interesują. Jak zablokować reklamy na poczcie wp?

Przede wszystkim potrzeba znaleźć i zaopatrzyć się w konkretne filtry, dzięki którym nieinteresujące nas maile i reklamy będą od razu przenoszone do folderu lub spamu. Dzięki temu mimo tego, że maile nadal będą do nas przychodzić nie będziemy zwracać na nie uwagę bo na dobrą sprawę nie będziemy ich widzieć, gdyż znajdą się od razu w folderze dla nich przeznaczonym. W internecie dostępne są treści dotyczące tego, jak pozbyć się niechanych maili z internetowej skrzynki pocztowej należącej do takiego czy innego portalu. Oprócz treści pisanej możemy znaleźć tam też filmiki jeszcze dokładniej ukazujące ten proces.
Na początku musimy zalogować się na skrzynkę i wejść w zakładkę ustawień a później znaleźć odnośnik dotyczący filtrów. Musimy teraz dodać nowy filtr, który ułatwi sortowanie maili i te które są niepotrzebne przenoszone będą do odpowiedniego folderu. Dodajemy więc nowy filtr przy użyciu odpowiedniego przycisku w ustawieniach. Należy zanotować tych nadawców, którzy najczęściej wysyłają tego typu maila i wypełnić odpowiednie pole, po czym wskazujemy gdzie dane maila powinny się znaleźć, trzeba tu wybrać lub stworzyć folder gdzie takie wiadomości będą trafiać. Zapisujemy zmiany po czym na ekranie powinien się pojawić komunikat informujący o zmianach. Dodatkowo w każdym momencie istnieje możliwość wprowadzania zmian do tego dodanego przez nas filtra, np. dodanie nowych nadawców, od których nie chcemy dostawać już maili, czy dany filtr usunąć. Kilka prostych kroków, a można sprawić, że nasza skrzynka mailowa stanie się przejrzysta, będą tam tylko te wiadomości, które nas interesują, a więc korzystanie będzie o wiele wygodniejsze. Takie działania mogą być zastosowane również do innych skrzynek pocztowych, gdzie występuje ten sam problem. Ważne, by to zrobić jak najszybciej i nie pozwalać dłużej firmom na zalewanie nas niechcianym przekazem reklamowym. Tylko to, co nas interesuje i zawiera atrakcyjne treści.znajdzie miejsce w naszej skrzynce mailowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here