firma

Praca na etacie miejsce dla ciebie i szukasz swobody w postaci samozatrudnienia? Być może uważasz, że nie wykorzystujesz całego swojego potencjału pracując na umowie o pracę. Uważasz, że na umowie zostaje Ci wiele wolnego czasu, który można byłoby w produktywny sposób wykorzystać? Wszystkie te pytania mogą przybliżyć nas do planu otwarcia własnej działalności. W dzisiejszym artykule przedstawimy, jak wygląda otwarcie własnej firmy informatycznej. Jak wyglądają najważniejsze formalności? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-otworzyc-firme-informatyczna/ 

Co wiąże się z otwarciem działalności? 

Własna działalność gospodarcza nie jest związana tylko z zarobkami, ale też wydatkami. Żeby móc prowadzić działalność musimy posiadać własny sprzęt, a nierzadko też własny środek transportu. Pomimo tego, że obecnie wiele brałaś pracuję w formie zdalnej, a praca informatyka była wykonywana zdalnie nawet wcześniej, to dojazd do klienta będzie czasami konieczny. 

Musimy wziąć też pod uwagę opłaty ZUS, podatek, opłacanie księgowej, a także zaopatrzenie się w programy do fakturowania. Musimy też przygotować się na opłatę czynszu oraz mediów. Przed założeniem działalności powinniśmy zastanowić się czy koszty prowadzenia firmy nie przekroczą naszych zysków. 

Dla kogo własna działalność informatyczna będzie odpowiednia? 

Prowadzenie własnej działalności wymaga samodyscypliny oraz dobrej organizacji. Pracując na etacie nie musimy przejmować się wieloma rzeczami, a najważniejsze jest wykonywanie codziennych obowiązków. Prowadząc działalność dodatkowo musimy pamiętać też o różnych opłatach, pilnowaniu terminów, a także prowadzenie księgowości. 

Osoby, które nie są dobrze zorganizowane z pewnością nie podołają. Prowadzenie własnej działalności może przysporzyć wiele trudności zwłaszcza na samym początku. Posiadając w sobie jednak zdolności organizacyjne, samodyscyplinę oraz dużą dozę samozaparcia, z pewnością uda nam się poprowadzić firmę do przodu. 

Jak wyglądają formalności związane z otwarciem działalności gospodarczej? 

Pierwszym krokiem do założenia firmy jest określenie, jaki rodzaj działalności chcemy prowadzić. Może być to jednoosobowa działalność gospodarcza, a także spółka. Wypadku jednoosobowej działalności, założenie jej jest banalnie proste. Wystarczy wypełnić wniosek do CEIDG. Możemy zrobić to zarówno przez internet jak i w odpowiednim Urzędzie Gminy lub Miasta. Nie ma potrzeby posiadania swoich danych, określamy jako od działalności. Następnym krokiem będzie wybór formy opodatkowania dla naszej działalności. 

Zobacz też: http://www.malamama.pl/jak-wyglada-praca-informatyka-wymagania-i-obowiazki/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here