Czym jest mezoterapia igłowa

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej jeszcze kilkanaście lat temu były dostępne tylko dla nielicznej grupy osób – głównie celebrytów lub ludzi zamożnych. Obecnie jednak stają się coraz łatwiej dostępne oraz wcale nie kosztują fortuny, co sprawia, że na wizytę w klinikach może sobie pozwolić niemal każdy. Jeżeli jeszcze nie miałeś do czynienia z zabiegami odmładzającymi, z pewnością zastanawiasz się, czego możesz oczekiwać w takim miejscu. Przyjrzyjmy się jednemu z najpopularniejszych zabiegów dedykowanych dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Mezoterapia igłowa – czym jest?

Mezoterapia igłowa to uniwersalny zabieg o szerokim zastosowaniu, który dostępny jest niemal w każdej klinice medycyny estetycznej. Z czego wynika jego ogromna popularność? Przede wszystkim z doskonałych efektów, które można uzyskać. Cały proces polega na iniekcji substancji aktywnych w głąb skórę za pomocą cienkiej igły. W ten sposób można pokonać barierę naskórkową, co pozwala uzyskać o wiele lepsze efekty niż stosowanie zwykłych kremów czy maseczek. Starannie przygotowane koktajle odżywcze lub odmładzające dobierane są pod kątem likwidacji konkretnego problemu. Za pomocą mezoterapii igłowej można odżywić, nawilżyć i zrewitalizować skórę ale nie tylko. Stosowana jest ona do odmładzania i ujędrniania cery, a nawet jako skuteczny zabieg w walce z wypadaniem włosów. Sposób terapii jest tak skonstruowany, aby oddziaływać na skórę właściwą, czyli najgłębsze jej warstwy.

Jak wygląda mezoterapia igłowa?

Istotną mezoterapii igłowej jest wprowadzenie starannie przygotowanych preparatów w głąb skóry. Lekarz w tym celu wykonuje serię nakłuć igłą – niekiedy może używać do tego celu specjalnego sprzętu, który nazywa się dermapen służącego do mechanicznego nakłuwania skóry. Specjalista dobiera głębokość iniekcji do problemu pacjenta, jego rodzaju skóry oraz efektów, które chce osiągnąć. Zabieg może być poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego. Jakie preparaty są podczas niego stosowane? Na przykład koktajle na bazie kwasu hialuronowego lub substancje bogate w witaminy, minerały, aminokwasy czy peptydy. W celu odmłodzenia skóry używa się osocza bogatopłytkowego, pozyskiwanego z krwi autologicznej pacjenta – zabieg ten bywa nazywany liftingiem wampirzym.

W jakim celu się ją stosuje?

Twoim problemem jest szara i zmęczona skóra, której brakuje blasku? A może nie jesteś w stanie poradzić sobie z jej nawilżeniem oraz uzupełnieniem niedoborów minerałów? W takiej sytuacji mezoterapia igłowa pozwoli Ci uzyskać pożądane efekty. Zabieg ten stosowany jest też, aby ukryć przebarwienia, pozbyć się zmian potrądzikowych, blizn czy oznak starzenia się skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here