Nowy elektryk z korzystnym finansowaniem

Eksperci od motoryzacji zakładają, że już za stosunkowo niedługi czas większość z nas przestawi się na codzienną eksploatację samochodów elektrycznych. Już to powoli robimy. Wyraźnie widać nasze zwiększone zainteresowanie elektrykami. Widać mocno, że wszyscy zaczęliśmy nareszcie myśleć o przyszłości ziemi. Pragniemy podejmować takie działania, które nie będą jej niszczyć, a jednym z nich jest właśnie zamiana auta spalinowego na auto elektryczne. Nie musimy go zresztą kupować za własne pieniądze. Jeżeli tych pieniędzy nie mamy na tyle dużo, by zrealizować swoje aktualne plany, po prostu zobaczmy, w jaki sposób to nowy elektryk z korzystnym finansowaniem mogą stać się naszą nową własnością. Elektryki nadal nie są niczym tanim, dlatego większość marzących o nich osób nie będzie w stanie kupić ich za gotówkę. Nie narzekajmy więc na to, że też nie jesteśmy w stanie tego zrobić, a po prostu znajdźmy jakiś sposób, by mimo wszystko stać się właścicielami elektryka, a jednocześnie na tym za wiele nie stracić.

Auto elektryczne – czy warto wziąć na nie kredyt?

Ciężko sfinansować samodzielnie zakup auta elektrycznego, które może kosztować stu tysięcy złotych i więcej. No bo kto z nas przetrzymuje takie pieniądze na koncie? Oczywiście wszyscy posiadamy pewne poduszki finansowe, a przynajmniej powinniśmy je mieć, jednakże one mają być naszym zabezpieczeniem na wypadek, gdybyśmy np. na pół roku czy cały rok stracili całkowicie możliwość zarabiania jakichkolwiek pieniędzy, dlatego tych pieniędzy absolutnie nie powinniśmy się pozbywać, a już na pewno nie dlatego, że akurat zamarzyło nam się auto elektryczne. Zdobądźmy więc niezbędną gotówkę nieco inaczej. Zamiast brać kolejne nadgodziny, które totalnie nas wymęczą, weźmy po prostu kredyt na samochód elektryczny z Emobility.vwfs.pl, który sprawi, że zakup nowego auta nagle staje się jak najbardziej możliwy. Jesteśmy w stanie sfinansować wymarzonego elektryka właśnie takim kredytem. Myślmy jednak o tym, jaki ma być to kredyt, bo jednak jego forma w tym przypadku będzie mieć olbrzymie znaczenie. Kredyty zaciągane na samochody kojarzą nam się po prostu z kredytami samochodowymi, ale wbrew pozorom nie muszą mieć one właśnie takiej formy. Mogą być bowiem tradycyjnymi kredytami gotówkowymi, bo i nimi jesteśmy w stanie pokryć zobowiązanie finansowe. Zastanówmy się, która z tych dwóch dróg dla nas samych będzie lepsza. Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie.

Tak naprawdę jednak wciąż nie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie zawarte w tytule tego tekstu. No bo czy warto? Czy warto zawracać sobie głowę kolejnymi kredytami, które nakładają na nas kolejne zobowiązania, by po prostu wymienić swój stary samochód na elektryka? Odpowiedź powinna być dla nas oczywista. Pamiętajmy też, że kredyt nie jest wcale jedyną formą finansowania samochodów elektrycznych. Jeżeli bowiem tylko mamy na to ochotę i tę opcję uznamy za lepszą możemy przecież wziąć leasing samochodu elektrycznego z VW FS. A w wielu przypadkach to właśnie leasing okaże się jednak bardziej korzystny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here