kwas hialuronowy
fot.: pexels.com

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego, cieszą się wśród kobiet bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego – substancja ta wzmacnia wytrzymałość tkanki łącznej i spowalnia procesy starzenia. Czy jednak zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego, mają same zalety? A może występują również jakieś wady?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/zabieg-kwasem-hialuronowym/

Jak działa kwas hialuronowy?

Działanie kwasu hialuronowego jest opisywane jako bezinwazyjny sposób np. wygładzania zmarszczek, powiększania ust i wielu innych. Substancja ta występuje w postaci żelu, który jest wstrzykiwany w określone partie skórne. To, jaka ilość kwasu zostanie wstrzyknięta, zależy zarówno od miejsca, które chce się poprawić, jak i efektu, który chce się osiągnąć.

Kwas hialuronowy najczęściej jest stosowany na takich partiach ciała jak: twarz, szyja, dekolt, dłonie, ramiona, uda, kolana, brzuch i wiele innych.

Wady i zalety stosowania kwasu hialuronowego

Chociaż takie zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego, jak np. powiększanie ust cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet, to jednak jak każdy zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, ma on swoje wady i zalety.

Jeżeli chodzi o pozytywne aspekty działania kwasu hialuronowego, to należy wymienić przede wszystkim: szybko widoczne efekty, raczej brak ryzyka wystąpienia powikłań oraz to, że jest to zabieg niewymagający użycia skalpela. W przypadku wad, należy pamiętać, że wstrzykiwanie kwasu hialuronowego wymaga powtarzania zabiegu co jakiś czas. Niestety, nie są to efekty, które utrzymują się stałe. Oprócz tego, u niektórych z pacjentek występują takie skutki uboczne jak: opuchlizna, zasinienie skóry, grudki, asymetria (np. ust), nienaturalny wygląd.

Skutki uboczne występujące po przeprowadzeniu zabiegu są niezwykle rzadkie. Jeżeli wstrzykiwanie kwasu hialuronowego będzie odbywało się pod okiem profesjonalisty z zakresu medycyny estetycznej, jego efekty mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy i mogą wyglądać naprawdę spektakularnie.

Przeczytaj też: http://www.lothus.pl/jak-nadac-objetosci-cienkim-wlosom/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here