jak często brać prysznic
fot. pixabay.com

Nasza skóra potrzebuje często odświeżenia, gdyż ma zdolność wydzielania się potu. Jest on nieprzyjemnym produktem ubocznym, który powstaje w wyniku chęci ochłodzenia się naszego ciała, w wyniku wysokiej temperatury. Pot ma również specyficzny zapach i powoduje, że czujemy się nieświeżo, a wówczas marzymy o prysznicu. Jak często powinniśmy brać prysznic? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/ile-razy-dziennie-nalezy-brac-prysznic/

Codzienny prysznic

Wiele osób bierze codziennie prysznic, inne ograniczają tę czynność, a jeszcze inne potrafią brać prysznic po kilka razy dziennie. Co jest zdrowym zachowaniem, gdy potrzebujemy odświeżenia? Sprawdź!

Prysznic bierzemy z różnych powodów – chcąc się odświeżyć, ochłodzić w upalne dni, po treningu, a nawet dla odprężenia. Jednakże nie powinniśmy przesadzać z ilością branych pryszniców dziennie, gdyż może nam to nie wyjść na zdrowie!

Szkodliwe prysznice

Większość kosmetyków, które stosujemy podczas kąpieli do codziennej pielęgnacji ciała zawiera bardzo dużo szkodliwych substancji chemicznych, a nawet pochodne ropy naftowej! Te oczywiście wpływają bardzo niekorzystnie na nasze zdrowie, a nawet samopoczucie. Niektóre z substancji chemicznych, które znajdują się w naszych ulubionych kosmetykach do kąpieli, mogą być nawet rakotwórcze!

Dodatkowo woda nie zawsze jest również zdrowa. Może zawierać bardzo dużą ilość fluoru, który gdy jest stosowany przez długi czas na skórze, może jej również zaszkodzić. Ponadto należy pamiętać również o tym, że skóra jest naszym narządem, a więc powinniśmy o nią dbać.

Nasza skóra zawiera olejki oraz naturalne substancje, które mogą być uszkodzone, gdy będziemy przesadzać z codziennymi prysznicami!

Jak prawidłowo brać prysznic?

Przede wszystkim nie przesadzaj z ilością branych prysznicy w ciągu dnia. Jeśli już to robisz staraj się stosować jak najbardziej naturalne kosmetyki, które nie zawierają szkodliwych dla skóry substancji chemicznych. Nie używaj również gorącej wody, która może przyczynić się do różnych problemów skórnych. Dokładnie spłukuj z siebie wszelkie kosmetyki, które stosujesz do kąpieli!

Przeczytaj też: http://www.lothus.pl/olejek-eukaliptusowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here