Typy luster

0
2105

Lustra stanowią immanentny element wystroju każdego wnętrza. Miejsca, w których doskonale się one sprawdzają opisano na przykład na portalu Zagwozdki. Te eleganckie dodatki w prosty sposób umożliwiają optyczne powiększenie naszego mieszkania. W zależności od indywidualnych potrzeb klientów, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów luster, nie tylko o zróżnicowanym kształcie, ale także kształcie. Coraz częściej można jednak usłyszeć pytanie dotyczące tego, jak się robi lustro. Nic dziwnego, gdyż coraz więcej spośród nas pragnie upiększyć mieszkanie własnoręcznie wykonanymi przedmiotami, które nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.

Najczęściej spotykane rodzaje

W specjalistycznych sklepach meblowych dostępnych jest wiele modeli w przystępnych cenach. Do najpopularniejszych należą zwierciadła srebrne o grubości 4mm. Nazywane są one również kryształowymi. Zazwyczaj wykorzystuje się do produkcji mebli, a także jako element wystroju. Oprócz tego, istnieją jeszcze lustra kolorowe oraz malowane. Należą do nich lustra grafitowe, brązowe, niebieskie, złote, a nawet zielone. Nie odzwierciedlają stanu faktycznego i często pełnią funkcję ozdobną. Cieszącym się coraz większą popularnością rodzajem są lustra weneckie, gdyż umożliwiają widzenie przedmiotów znajdujących się po przeciwnej stronie tafli. Doskonale pasują one wnętrz w stylu klasycznym lub glamour. 

Jak wykonać lustro?

Osoby posiadające odrobinę determinacji oraz chęci do pracy mogą wykonać lustro samodzielnie. Aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju zwierciadło, potrzebny jest jego projekt oraz kilka substancji, które przyczynią się do stworzenia warstwy odbijającej obraz. Aby własnoręcznie stworzyć lustro potrzebujemy: azotan(V)srebra (I) wodny roztwór amoniaku [15-25%] roztwór formaliny (40%). Proces tworzenia nie należy do najłatwiejszych. Niemniej jednak efekt finalny będzie dla nas niezwykle satysfakcjonujący. Jeżeli chcemy samodzielnie je przygotować, na https://zagwozdki.pl/jak-sie-robi-lustro/ można dowiedzieć się, jak one powstają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here