taxi

Jeżeli jesteś osobą, która czuję się jak ryba w wodzie za kółkiem oraz masz dobrą orientację w terenie to powinieneś spróbować swoich sił jako taksówkarz. Jednak nie straszna musi być ci praca w nocy, z różnymi ludźmi oraz ciągła dyspozycyjność. Taka praca, jeżeli nie posiadamy żadnych przeciwwskazań może okazać się dla nas wymarzoną profesją. Okazuje się jednak, że aby wykonywać ten zawód, nie wystarczy jedynie posiadanie własnego auta oraz dobre chęci. Przekonaj się, w jaki sposób zostać taksówkarzem. Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-taksowkarzem/

Wymagania wstępne do podjęcia pracy taksówkarza

W Polsce zawód ten jest dosyć regulowany. Oznacza to, wyżynie możemy w takiej pracy podjąć się zawodu z własnej inicjatywy. Musimy bowiem spełniać szereg wymogów, o których Zaraz się dowiesz. Przede wszystkim, aby zacząć jako kierowca taksówki musisz mieć ukończone 21 lat oraz posiadać prawo jazdy kategorii B. Lekarz, oraz psycholog muszą stwierdzić na piśmie, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do pracy jako taksówkarz. Dodatkowo zdrowotne jak i psychologiczne aspekty powinny być nienaganne. Dodatkowo musisz posiadać samochód, który będzie miejscem twojej pracy. Wymagane jest, abyś udowodnił, że ten pojazd faktycznie należy do Ciebie. Jeżeli chcesz prowadzić swoją działalność w mieście liczącym powyżej 100000 mieszkańców, Musisz również przejść specjalne szkolenie. Jest to szkolenie z zakresu transportu drogowego taksówką. Na takim szkolenie zapoznasz odpowiednie przepisy z ustawy o ruchu drogowym, a także uprawnienia policji przez znak inspekcji transportu drogowego oraz używania taksometrów. 

Pozostałe wymagania, które musi spełniać przyszły kierowca taksówki

Oprócz tego, nie możesz być osobą karną za wymienione prawnie typy przestępstw. Mowa tutaj o prawomocnym wyroku za przestępstwa wobec życia, zdrowia, obyczajowości, wolności seksualnej, ludzkiego mienia oraz środowiska. Nie możesz też być osobą, której udowodniono fałszowanie dokumentów oraz stwarzanie zagrożenia komunikacyjnego. 

Zobacz też: http://www.malamama.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-taksowkarz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here