O czym należy pamiętać wybierając krzesło biurowe

Dorośli spędzają długie godziny w pozycji siedzącej w pracy. Dzieci w szkole. Bardzo często siedzimy również w domu przy komputerze. Nie jest to dobra pozycja dla naszego ciała. Jak ułatwić sobie pracę wybierając idealne krzesło biurowe?

Jakie powinno być oparcie krzesła?

Wybierając krzesło obrotowe biurowe koniecznie trzeba dostosować je do indywidualnych potrzeb. Bardzo ważne jest oparcie krzesła.

Krzesła biurowe Poznań z profilowanym oparciem to duże udogodnienie dla kręgosłupa. Oparcie powinno być ruchome i pod naciskiem powinno uchylać się. Bardzo ważna jest również wysokość oparcia. Trzeba pamiętać, że również głowa powinna być podparta. Możliwość oparcia głowy, nawet na kilka minut, to szansa na rozluźnienie spiętych mięśni.

Krzesło obrotowe biurowe powinno mieć również oparcie, które jest wykonane z materiału, który jest komfortowy. Naturalna skóra jest najwygodniejszym materiałem. Sprawdzi się również specjalna siatka, która ułatwia cyrkulację powietrza.

Jakie powinno być siedzisko?

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest siedzisko. Powinno być miękkie, ale nie może być zbyt głębokie. Jak sprawdzić czy siedzisko jest odpowiednie?

Sprawdzając siedzisko krzesła obrotowego biurowego wystarczy na nim usiąść i sprawdzić, czy nogi dosięgają ziemi. Trzeba pamiętać, że opierając się stopy muszą stać na ziemi, a kolana muszą być ugięte pod kątem 90 stopni. Siedząc w ten sposób maksymalnie można odciążyć kręgosłup.

Jakie powinny być podłokietniki?

Wygodne krzesło obrotowe biurowe musi być wyposażone w podłokietniki. Warto skoncentrować się na modelach krzeseł, które mają szerokie, miękkie podłokietniki, które ustawiają się w zależności od kąta ułożenia ramion.

Podłokietniki, które są wąskie i twarde nie pozwolą na prawidłowe ułożenie rąk. Po chwili będą uwierały i staną się niewygodne. Takie podłokietniki nie są ułatwieniem.

Wybór krzesła obrotowego biurowego jest niezmiernie ważny. Siedząc w nieprawidłowej pozycji ucisk na kręgosłup może wynosić nawet 220 kg, co jest bardzo obciążające. Wygodne krzesła biurowe Poznań to szansa na pracę w idealnych warunkach. Dzięki temu nie będziemy tak szybko się męczyć, a nasza pozycja przez długi czas będzie prawidłowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here