Jaki przewijak kupić do pokoju dziecięcego

Urządzając pokoik dziecięcy warto wygospodarować w nim niewielką przestrzeń służącą do przewijania dziecka i codziennej toalety. Przewijak montowany na łóżeczku lub komodzie sprawdzi się nie tylko jako rozwiązanie, zapewniające sprawną pielęgnację malucha, ale i element wyposażenia, który może ulżyć mamie. Kobiety po cesarskim cięciu nie mogą bowiem nadwyrężać gojącej się rany i nisko schylać, by przebrać maleństwo. Warto zatem zainwestować w funkcjonalne przedmioty, których użytkowanie usprawni przebieranie dziecka i przygotowanie go do codziennych zabaw i aktywności. Sprawdź dlaczego przewijak jest niezbędny i gdzie go kupisz. 

Przewijak czy mata do przewijania? Co wybrać?

Część rodziców decyduje się na zakup jednorazowych mat do przewijania, zamiast tradycyjnego przewijaka. Podkłady, choć przydatne, są jednak wyborem na późniejszy etap wiekowy. Noworodek bardzo często w trakcie przewijania moczy się, brudząc także wszystko dookoła: maty nie są chłonne w takim stopniu, jak przewijak z odpowiednim prześcieradłem ochraniającym, mogą zatem przepuścić wilgoć do pościeli lub co gorsza materaca, jeśli rodzice zdecydują się przebierać dziecku pieluszkę na łóżku. W trakcie pielęgnacji na przewijaku, rodzic nie musi także nadwyrężać kręgosłupa, by specjalnie się schylać. Jest to ważne zwłaszcza w rekonwalescencji po cesarskim cięciu.

Jaki wymiar powinien mieć przewijak? Gdzie go kupić?

To, jaki wymiar będzie miał przewijak jest zależne od preferencji rodziców, choć większość decyduje się na model o standardowych wymiarach, przeznaczony do łóżeczka 120×60 cm. Atestowane, wykonane z bezpiecznych dla skóry dziecka materiałów można kupić na stronie https://sklepmati.pl/73-przewijaki. W ofercie znajdziemy modele w różnych kolorach i wzorach, ale i bardzo chłonne ochraniacze, które mają właściwości termoregulacyjne i zapewnią dziecku odpowiednią temperaturę w trakcie czynności pielęgnacyjnych i przebierania, przy jednoczesnej ochronie przewijaka przed wchłonięciem ewentualnej wilgoci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here