Dobry oczyszczacz powietrza jest niezbędny w sezonie grzewczym
fot. Pixabay.com

Oczyszczacz powietrza stał się niezbędnym elementem wyposażenia naszego domu. Jesienią i zimą, gdy jakość powietrza drastycznie się pogarsza, jest idealnym sprzętem do tego, aby filtrować powietrze w naszych mieszkaniach i domach. Warto więc się w niego wyposażyć. Podpowiadamy więc, jak wybrać ten najlepszy. 

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/oczyszczacz-powietrza-dokonaj-najlepszego-zakupu/

Oczyszczacz powietrza i jego funkcje

Oczyszczacze powietrza tak szybko zdominowały rynek, że ich producenci zaczęli prześcigać się w tworzeniu coraz lepszych modeli. Z powodzeniem uznać je możemy dziś za urządzenia wielofunkcyjne. Dziś oczyszczacze nie tylko filtrują powietrze, wyłapując szkodliwe substancje, ale również mogą je nawilżać, jonizować, dzięki czemu nie musimy się zmagać z elektryzowaniem tekstyliów czy włosów, a także mierzyć jakość i czystość przefiltrowanego powietrza. Takie rozwiązania, choć z pozoru droższe, tak naprawdę pozwalają nam zaoszczędzić pieniądze oraz przestrzeń w naszych mieszkaniach. Ponadto od nas samych zależy, jakich funkcji tak naprawdę potrzebujemy. Jeśli w naszych mieszkaniach zimą przeważają dni, kiedy dokucza nam suche powietrze, oczyszczacz z funkcją nawilżania będzie dla nas wskazany.

Oczyszczacz powietrza a parametry techniczne

Kiedy planujesz zakup oczyszczacza, warto poczytać jak najwięcej o tym, na jakie parametry techniczne i inne czynniki zwrócić uwagę, jeśli chcemy wybrać naprawdę dobry oczyszczacz. Nie polecamy tych najtańszych, ani tych od producentów, którzy dopiero wchodzą na rynek. Lepiej wybrać sprzęt znanej już marki, która będzie dla nas rodzajem gwarancji jakości. Ta w przypadku oczyszczaczy jest bardzo ważna. Decydujemy bowiem nie tylko o zakupie sprzętu, ale przede wszystkim o tym, w jakim stopniu wspomoże nas w zachowaniu dobrego zdrowia.

Oto lista parametrów, na jakie warto zwrócić uwagę, gdy decydujemy się na zakup oczyszczacza powietrza:

  • CADR – wskazuje na to, jaka ilość powietrza jest oczyszczana w ciągu godziny. Im wyższa liczba, tym większa wydajność oczyszczacza.
  • powierzchnia oczyszczania – określa ją producent na podstawie subiektywnej oceny. Lepiej dopasować oczyszczacz do objętości mieszkania, a nie do jego powierzchni.
  • Głośność – polecamy takie, które są cicho. Z oczyszczacza korzystamy przez wiele godzin, nawet w nocy, powinniśmy więc czuć się z nim komfortowo.
  • Filtry – najlepsze oczyszczacze to takie, które mają wysokiej jakości filtr HEPA. Usuwa on z powietrza pyły PM 2,5, a nawet bardzo drobne PM1. Warto również, aby filtr wyposażony był w węgiel aktywny.
  • Zużycie prądu – oczyszczacze od popularnych producentów zazwyczaj są oszczędne pod tym względem, warto więc w nie zainwestować.

Zobacz też: http://www.lothus.pl/awokado-wyhodujesz-we-wlasnym-domu/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here