Właściwości i zastosowanie tektury falistej

Tektura falista jest produktem, który powstał przez przypadek. Kiedyś na początku XIX wieku arkusz papieru zupełnie przypadkowo został włożony do maszyny służącej do plisowania tkanin, powstały tak produkt wykorzystywano jako wkład do kapeluszy. Po kilku latach falujący papier stał się częścią opakowania do win. Dzisiaj tektura falista to falujący papier oklejony gładkimi sztywnymi papierami z obu stron.

Rodzaje tektury falistej

Tektura falista w arkuszach występuje w różnych rozmiarach, kolorach, w kilku warstwach, a fale mają różną wysokość. Najczęściej spotyka się ją jako tekturę falistą w arkuszach. Tektura arkusze mają różne grubości i różne swoje wielkości. W każdym przypadku produkt ten można dopasować do swoich potrzeb. Ponadto zawsze bardzo ważna jest gramatura tego produktu. Od wysokości gramatury zależna jest wytrzymałość kartonów wykonanych z danej tektury. Zawsze mocna i wytrzymała jest tektura falista producent jej zawsze o tym zapewnia, informując w jaki sposób została ona wykonana i jaka jest jej gramatura. Można spotkać tekturę falistą w arkuszach jako produkt dwuwarstwowy, trójwarstwowy lub wielowarstwowy. Od ilości warstw i wysokości fal też uzależniona jest jej wytrzymałość.

Zastosowanie tektury falistej w arkuszach

Każda tektura falista producent o tym zapewnia jest idealnym materiałem do wykonania z niej określonych kartonów o różnej wielkości. Tektura falista w arkuszach wykorzystywana jest do produkcji kartonów klapowych, teleskopowych, mocnych i wytrzymałych kopert oraz do przeróżnego rodzaju teczek. Kolorowa wersja tektury jest wykorzystywana, z kolei, do robienia przeróżnych kartonowych, sztywnych i trwałych dekoracji i ozdób.

Tektura arkusze to także materiał dla artystów oraz materiał wykorzystywany również w budownictwie.

Z czego jest produkowana?

Tektura falista produkowana jest z materiałów odzyskanych, jest więc to przykład produktu całkowicie przyjaznego naturalnemu środowiskowi. W jej skład wchodzi papier makulaturowy lub tylko jego część, oraz drobinki powstałe po artykułach drewnianych. To jaki rodzaj materiału zostanie wykorzystany do jej produkcji, też ma wpływ na jej jakość i wytrzymałość.Ponadto tektura ta musi być nieszkodliwa dla organizmu ludzkiego, ponieważ w dużej mierze robi się z niej kartony przeznaczone do przechowywania żywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here