Jak wybrać odpowiednią kołdrę dla dziecka

Zdrowy i spokojny sen jest wyjątkowo istotny dla prawidłowego rozwoju dzieci w każdym wieku. Zapewnienie pociechom odpowiednich warunków do spania jest więc szczególnie ważne. Poszukując odpowiedniej pościeli, rodzice zastanawiają się często, jak wybierać kołdry dziecięce. W tej kategorii artykułów odnaleźć można przedmioty o różnych wymiarach, wykonane z odmiennych materiałów. Jaka kołdra dla dziecka z pewnością okaże się odpowiednia?

Jaki rozmiar kołdry wybrać?

Rozmiar kołdry dla dzieci musi być dopasowany do wieku pociechy i wielkości łóżka. Wymiary akcesorium odpowiedniego dla niemowląt i maluchów poniżej 5. roku życia to 60×120 cm lub 100×135 cm. Długość powinna odpowiadać długości materaca, na którym śpi dziecko. Dla zapewnienia maksymalnego komfortu można zdecydować się na kołdrę szerszą od materaca. Umożliwi pewne i komfortowe opatulenie pociechy oraz utrudni rozkopanie się w nocy. Maluchom pomiędzy 5. a 10. rokiem życia proponowane są kołdry dla dzieci o wymiarach 140×200 cm.

Jakie wypełnienie będzie odpowiednie dla dziecka?

Wybór odpowiedniego wypełnienia dziecięcej kołdry ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i jakość snu pociechy. Możliwy jest zakup pościeli wykonanej z różnych materiałów. Jednym z popularnych rozwiązań są kołdry dziecięce wełniane. To dobry pomysł dla najmłodszych uczulonych na roztocza. Taka pościel zagwarantuje również odpowiednią termoregulację. Do jej zalet należy również higroskopijność, dzięki której kołdra odprowadza wilgoć. Wśród często rozważanych propozycji pojawiają się również modele wykonane z pierza i puchu. Puchowa kołdra dla dziecka będzie wyjątkowo ciepła i lekka. Należy jednak pamiętać, że wszystkie wymienione materiały mogą powodować uczulenia. Jak wybrać kołdrę dla alergika?

Pościel odpowiednia dla dzieci z alergiami

Hipoalergiczne kołdry dla najmłodszych mogą być wykonane z silikonu, włókien bambusowych, jedwabiu lub części kukurydzianych. Akcesoria z takich surowców są bezpieczne i nie wywołują podrażnień. Zapewniają również odpowiednią termoregulację i pozwalają skórze oddychać. Poszukując kołdry, która będzie najbardziej odpowiednia dla pociechy, należy również zwrócić uwagę na jej jakość i posiadane certyfikaty. Dopasowana do zapotrzebowania, z pewnością będzie dobrym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here