męski sygnet

Sygnet to jeden z tych rodzajów męskiej biżuterii, który jest z chęcią wybierany przez wielu panów. Nawiązuje do tradycyjnych męskich ozdób, ale też pozwala na podkreślenie swojego statusu, elegancji czy nawet przynależności do pewnej grupy społecznej. Zobaczmy zatem jak wybrać ten najwłaściwszy.

Sygnet ze złota

Prawdziwą klasyką wśród męskich wyborów jest bez wątpienia sygnet ze złota. Kojarzy się z wyjątkową elegancją i niemalże królewską stylizacją, na którą dawniej mogli sobie pozwolić tylko niektórzy mężczyźni. Dziś oczywiście jest ona dostępna dla każdego, kto chciałby tylko zainwestować w odpowiedni pierścień.

Klasyczny męski sygnet wykonany jest z żółtego złota, które przyciąga uwagę swoim królewskim kolorem. Jego zaletą jest bez wątpienia trwała powierzchnia, która sprawdza się doskonale nawet w życiu najbardziej aktywnych mężczyzn. Nie ulega zbyt łatwo zadrapaniu, nie zmienia koloru i nie wchodzi w reakcje z żadnymi substancjami chemicznymi, takimi jak choćby kosmetyki.

Prostota bez ozdób

Jednym z męskich wyborów może być sygnet bez ozdób czy oczek. Posiada tylko niewielkie wypłaszczenie w swojej górnej części, które jest jego jedynym wyróżnikiem od zwykłych obrączek. Sygnety tego typu są szczególnie chętnie wybierane przez minimalistów, którzy nie chcieliby zbytnio przyciągać spojrzeń.

Co więcej, taka konstrukcja sygnetu sprawia, że na górnej części może zostać wygrawerowany w dowolny sposób. To z kolei umożliwia stworzenie z niego zindywidualizowanej, niepowtarzalnej biżuterii.

Z ozdobnym oczkiem

Zupełnie odmiennym rodzajem sygnetu dla mężczyzn jest ten, który posiada ozdobne oczko. I choć wielu mężczyzn ceni sobie surowość i sięga po pierścień z pojedynczym, czarnym oczkiem, można znaleźć także akcesoria z wieloma klejnotami, osadzonymi dodatkowo wokół obwodu obrączki. Wówczas sygnet nabiera jeszcze bardziej wyjątkowego i luksusowego charakteru.

Oczka w sygnetach mogą mieć kształt okrągły, owalny, prostokątny lub kwadratowy (często te dwa ostatnie występują również w wersjach z lekko ściętymi rogami). Taka różnorodność sprawia, że nietrudno jest znaleźć idealny model dla siebie, zgodny z upodobaniami, ale też najlepiej pasujący do wyglądu dłoni. Warto pamiętać, że na przykład prostokątne oczka potrafią optycznie wydłużyć i wyszczuplić dłonie, co może być czasem korzystnym zabiegiem.

Kiedy nosić sygnet?

Przez wielu mężczyzn sygnet wciąż jest uważany za pierścień, który nosi się wyłącznie podczas wyjątkowych okazji i do wykwintnego stroju. Oczywiście, wygląda on wspaniale i luksusowo właśnie jako taki dodatek na specjalne dni. Jednak może być także wyjątkowym akcesorium na co dzień, które podkreśli preferencje i doda mężczyźnie stylowego wyglądu nawet podczas najzwyklejszych zajęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here