Co jeść, aby budować mięśnie? – najważniejsze produkty

0
1471

Aby zbudować masę mięśniową, nie wystarczy tylko zajmować się sportem i ciężko trenować. Aby móc zmodyfikować wygląd swojej sylwetki, konieczne jest zadbanie o kilka ważnych elementów – wymagające treningi, regenerację oraz odżywianie. Często można się spotkać z przysłowiem „formę się robi w kuchni” i jest w tym niewątpliwie dużo prawdy. Przedstawiamy zatem listę produktów, które powinieneś włączyć do swojej diety, jeżeli Twoim celem jest szybka poprawa formy.

Chuda Wołowina

Bogate w białko i składniki odżywcze mięso powinno być podstawą Twojej diety, jeśli chcesz zbudować masę mięśniową. Wołowina jest bogata w różnego rodzaju mikroelementy sprzyjające wzrostowi mięśni, w tym żelazo, cynk i witaminy grupy B. Co ważniejsze, dostarcza organizmowi wysokiej jakości białko (nie wszystkie białka są wchłaniane w ten sam sposób) i wysoki poziom aminokwasów, który współdziała z insuliną i prowadzi do rozrostu mięśni.

Pierś z kurczaka

Podobnie jak wołowina, kurczak jest doskonałym źródłem wysokiej jakości białka, które jest ważne dla utrzymania i regeneracji mięśni, zdrowych kości i utrzymania wagi. Oczywiście istnieje wiele sposobów gotowania i przygotowywania piersi z kurczaka, jednak zdecydowanie najzdrowszą opcją jest gotowana wersja.

Twaróg

Chudy twaróg jest prawie całkowicie czystym białkiem. Znajdująca się w nim kazeina jest wolno trawionym białkiem, co oznacza, że ​​jest idealna do utrzymania mięśni. Jest to przydatne szczególnie dla osób, które często znajdują się w sytuacji, kiedy nie mogą jeść przez kilka godzin. Twaróg jest również doskonałym źródłem witaminy B12, wapnia i innych ważnych składników odżywczych.

Jajka

Jajka zawierają wysokiej jakości białko, dziewięć niezbędnych aminokwasów, cholinę i witaminę D. Dodatkowo mogą stanowić podstawę diety ze względu na to, że można je przygotowywać na wiele różnych sposobów, np. jajecznicę, jajka na twardo lub jako słodki omlet.

Białko w proszku

Istnieje powód, dla którego suplementy białka serwatkowego są najpopularniejszym suplementem w branży fitness – zapewniają szybkie i wygodne źródło białka w przystępnej cenie. Choć nie powinno ono stanowić głównego źródła białka w całej diecie, miarka wypita po treningu może znacznie pomóc w regeneracji i budowie masy mięśniowej.

Tuńczyk i inne ryby

Ryby są bogate w białko, mają niską zawartość tłuszczu i bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Kwasy omega-3 są niezbędne, ponieważ pomagają w utracie tłuszczu i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie metabolizmu.

Owoce i warzywa

Owoce i warzywa są bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które są niezbędne do zdrowego funkcjonowania układu odpornościowego. Dostarczają również mnóstwo innych składników odżywczych, takich jak witamina C, witamina E i beta-karoten. Poza tym organizm potrzebuje błonnika, który znajduje się w owocach i warzywach w dużych ilościach.

Buduj masę z dietą pudełkową

Buduj masę z dietą pudełkową

Skuteczne budowanie masy mięśniowej wymaga skrupulatnego podejścia do diety, co nie zawsze jest możliwe. Jednym z rozwiązań jest dieta sportowa od cateringu dietetycznego. Korzystając z usług firm cateringowych, możesz mieć pewność, że Twoja dieta zawsze składa się z odpowiednio wyselekcjonowanych produktów. Bazę firm oferujących takie usługi w całej Polsce można znaleźć na Dietly. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here